EBL: Trefl z nowym trenerem i zwycięstwem w Dąbrowie Górniczej

• Data publikacji: 02.04.2022, 19:15

W Treflu Sopot zmienił się trener. Po odejściu Marcina Stefańskiego zespół przejął Krzysztof Roszyk. W swoim pierwszym meczu w roli szkoleniowca jego podopieczni odnieśli zwycięstwo 79:71 z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Kolejny z meczów 28. kolejki rozegrano w Dąbrowie Górniczej, gdzie MKS podejmował Trefl Sopot. Obydwu drużyn raczej nie zobaczymy w play-offach. Zespół z Trójmiasta praktycznie pogrzebał swoje szanse po porażce z Kingiem Szczecin. Po tamtym spotkaniu z posady trenera zrezygnował Marcin Stefański, a jego obowiązki przejął Krzysztof Roszyk. MKS plasuje się w tabeli na 13. miejscu, czyli dwie pozycji niż od Trefla.

Po wyrównanym początku przewagę zdobył zespół z Sopotu. Po siedmiu minutach prowadził sześcioma punktami - 14:8. Taki zapas utrzymał do zakończenia pierwszej kwarty, po której wygrywał 20:14. W drugiej części spotkania sytuacja się odwróciła. To MKS był skuteczniejszą ekipą i nie tylko odrobił straty, ale także przejął prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy było nawet 40:34 dla gospodarzy. Do przerwy punkty zdobywali tylko goście. Po rzucie za trzy punkty Michała Kolendy na tablicy widniał wynik 40:40.

Po zmianie stron mecz nadal był wyrównany. Żadna z drużyn nie miała więcej niż dwa posiadania przewagi. W trzeciej kwarcie lepiej prezentowali się sopocianie, którzy po trzydziestu minutach wygrywali 60:56. Obydwa zespoły pogorszyły swoją, i tak nienajlepszą skuteczność na początku czwartej odsłony gry. Przez prawie połowę ostatniej kwarty było 2:2. Na cztery minuty przed końcem Trefl odskoczył na największą przewagę w meczu, czyli osiem punktów - 68:60. MKS rzucił kolejnych siedem punktów i wrócił do gry o wygraną. Jednak zespół z Sopotu nie oddał prowadzenia, w czym pomógł mu także koszmarny błąd dąbrowian w ostatniej minucie przy wprowadzeniu piłki. Mecz zakończył się rezultatem 79:71 dla gości, dla których aż 23 punkty zdobył Josh Sharma.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 71:79 (14:20, 26:20, 16:20, 15:19)

MKS: Małgorzaciak 14, Sobin 13, Lewis 12, Brenk 10, Motylewski 8, Czujkowski 6, Fenner 5, Rajewicz 3, Pacheco, Piechowicz, Sitnik

Trefl: Sharma 23, Gruszecki 15, Kolenda 12, Leończyk 8, Warner 8, Dorsey 7, Szlachetka 4, Davis 2, Ziółkowski, Klawa.