PKO Ekstraklasa: Portowcy gromią rywali 4:0!
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 02.04.2022, 19:20

W to zimne, sobotnie popołudnie Górnik Łęczna podejmowała Pogoń Szczecin. Trzeba to powiedzieć wprost - to było jednostronne spotkanie i mecz do jednej bramki. Portowcy zwyciężyli nad rywalami 4:0, a świetne spotkanie zagrał Kamil Grosicki.

Warunki pogodowe zaskoczyły piłkarzy - prosto na murawę padał non stop śnieg. Wiosna zaczęła się w zły sposób. Na szczęście ten mecz obrał inny kierunek i od pierwszych minut obfitował w emocje. Już w 10. minucie Portowcy wyszli na prowadzenie. Kamil Grosicki przeprowadził ładną akcję swoją stroną i dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czyhał Mariusz Fornalczyk, który wpakował piłkę do siatki. Doświadczony reprezentant Polski był w gazie cały czas, czego dowodem była bramka na 0:2. W 20. minucie Kamil Grosicki podprowadził piłkę pod róg pola karnego i w piękny sposób podkręcił piłkę, która wylądowała w lewym oknie bramki gospodarzy!

Dwie bramki nie spowolniły Pogoni Szczecin. W 32. minucie najlepszy piłkarz do tej pory, czyli Kamil Grosicki, miał ponownie świetną okazję, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę! Jeszcze pod koniec pierwszej połowy goście próbowali zwiększyć prowadzenie, ale bezskutecznie.

Druga połowa rozpoczęła się od natarcia ze strony gospodarzy. W 52. minucie Eyenga-Lokilo oddał strzał zza pola karnego, który wylądował na poprzeczce bramki strzeżonej przez Dante Stipicy. W 65. minucie było już po meczu. Kamil Grosicki pociągnął piłkę prosto pod pole karne rywali, tam futbolówka po odbiciu od obrońcy trafiła do Luki Zahovicia, który ze spokojem załadował futbolówkę pod ladę! Na tym Pogoń nie skończyła. W 69. minucie Kamil Grosicki, najlepszy piłkarz tego spotkania, pognał lewą stroną i dograł delikatnie w pole karne, a całą akcję wykończył Maciej Żurawski! Wynikiem 0:4 zakończyło się to spotkanie.

Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)

Bramki: 10' Fornalczyk, 20' Grosicki, 65' Zahović, 69' Żurawski

Górnik: Gostomski - Rymaniak, De Amo, Midzierski (46' Drewniak), Leandro - Eyenga-Lokilo, Gol, Szramowski (46' Szcześniak), Krykun (69' Wędrychowski) - Gąska (46' Serrano) - Śpiączka (69' Banaszak)

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Kostas, Malec, Mata - Dąbrowski - Fornalczyk (59' Żurawski), Drygas (59' Jean Carlos), Kowalczyk (73' Biczachczjan), Grosicki (73' Kucharczyk) - Parzyszek (59' Zahović)

Żółte kartki: Szcześniak - Bartkowski

Sędzia: Tomasz Musiał