La Liga: wymęczone zwycięstwo Realu Madryt

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 02.04.2022, 20:24

W to piękne, hiszpańskie popołudnie Celta Vigo podejmowała liderów tabeli, czyli Real Madryt. Patrząc na całe spotkanie, Celta Vigo była lepszym zespołem, ale w szeregach obronnych pojawiło się sporo nerwów, gdyż Królewscy otrzymali trzy rzuty karne. To pozwoliło zwyciężyć Realowi 2:1, a dwie bramki zdobył Karim Benzema.

Od pierwszych minut gospodarze pokazywali, że tanio skóry nie sprzedadzą. Już w 5. minucie Iago Aspas świetnie przyjął piłkę w polu karnym i huknął na bramkę, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane przez obrońcę. Po dłuższym okresie spokojnej gry mecz nabrał rumieńców. W 18. minucie Nolito bezpardonowo potraktował rywala w polu karnym, co było oczywistą jedenastką. Do niej podszedł Karim Benzema, który ze stoickim spokojem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 23. minucie mogło dojść do wyrównania. Iago Aspas podszedł do rzutu wolnego i jego uderzenie zmierzało do bramki, ale fantastyczną interwencją popisał się Thibaut Courtois. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyrównali wynik, po tym, jak Thiago Galhardo uderzył piłkę z bardzo bliskiej odległości, ale jak pokazała nam analiza systemu VAR, znalazł się on na spalonym. Zaraz po tym pierwsza odsłona tego meczu dobiegła końca.

Druga połowa rozpoczęła się od potwierdzenia lepszej dyspozycji gospodarzy. Celta Vigo rozprowadziła zgrabną akcję, gdzie Javi Galan posłał piękne podanie do pola karnego, a tam niekryty Nolito wpakował piłkę do siatki! W 63. minucie gospodarze stanęli ponownie przed dobrą okazją. Joseph Aidoo odebrał piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała tuż obok lewego słupka. Akcja ruszyła w drugą stronę i Real Madryt otrzymał rzut karny, lecz tym razem Karim Benzema przegrał ten pojedynek z Matiasem Dituro!

Obrońcy Celty zdecydowanie nie uczą się na błędach. Kilka minut później Kevin Vazquez ściął w polu karnym Ferlanda Mendy'ego, co skończyło się trzecią jedenastką dla Królewskich. Trzecie podejście Karima Benzemy okazało się bezbłędne i Francuz zdobył bramkę dającą prowadzenie. Wynikiem 1:2 zakończyło się spotkanie na Estadio de Balaidos

Celta Vigo - Real Madryt 1:2 (0:1)

Bramki: 51' Nolito - 19' (k.),  Benzema

Celta Vigo: Dituro - Vazquez, Aidoo, Murillo, Galan - Beltran (72' Tapia) - Mendez (81' Pineda), Suarez, Nolito (72' Mina) - Aspas, Galhardo (60' Ceri)

Real Madryt: Courtois - Vazquez (61' Carvajal), Militao (85' Fernandez), Alaba, Mendy - Modrić (74' Valverde), Casemiro, Kroos (85' Ceballos) - Asensio (61' Rodrygo), Benzema, Vinicius

Żółte kartki: Galan, Galhardo, Murillo

Sędzia: Pablo Gonzalez Fuertes