La Liga: Atletico zgarnia zwycięstwo, dublety Felixa oraz Suareza

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 02.04.2022, 22:56

Ostatnim spotkaniem La Liga w sobotę było starcie pomiędzy Atletico Madryt a Deportivo Alaves. Pierwsza połowa pozostawiała wiele do życzenia, ale w drugiej obie ekipy rozstrzelały się. Koniec końców Atletico Madryt zwyciężyło 4:1, a dwie bramki zdobyli Joao Felix oraz Luis Suarez.

Od pierwszych minut podopieczni Diego Simeone wrzucili wyższy bieg i już w 10. minucie Thomas Lemar wpakował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Na tym skończyło się szczęście przeciwników, gdyż minutę później Sime Vrsaljko dośrodkował w pole karne, a całą akcję zakończył strzałem głową Joao Felix. Po tej bramce Atletico nie miało do końca pierwszej połowy żadnej okazji, którą mogliby poważnie zagrozić rywalom. W dalszym ciągu jednak kontrolowali grę i skrupulatnie wymieniali podania. Minusem tej części spotkania była spora ilość fauli oraz nieczystej, twardej gry. Koniec końców pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga połowa wyglądała znacznie lepiej, choć jej początek pozostawiał wiele do życzenia. Dopiero w 61. minucie Marcos Llorente próbował zaskoczyć przeciwnego bramkarza strzałem zza pola karnego, lecz piłka minęła lewy słupek. Taka gra Atletico musiała się zemścić. Dwie minuty później Gonzalo Escalante dopadł do wysoko zawieszonej piłki i strzałem głową pokonał Jana Oblaka. Strata bramki rozbudziła podopiecznych Diego Simeone. Gra zaczęła wyglądać lepiej i została wynagrodzona rzutem karnym. Do jedenastki podszedł Luis Suarez, a Urugwajczyk nie zwykł marnować takich sytuacji. Dobicie przeciwników przyszło w 82. minucie, gdy Joao Felix wpakował piłkę do bramki, notując tym samym swojego drugiego gola. Pod koniec spotkania Matheus Cunha posłał dobre podanie do Luisa Suareza, który z zimną krwią wpakował piłkę na 4:1. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Diego Simeone.

Atletico Madryt - Deportivo Alaves 4:1 (1:0)

Bramki: 11', 82' Joao Felix, 75' (k.), 90' Suarez - 63' Escalante

Atletico Madryt: Oblak - Vrsaljko, Savić, Gimenez (87' Felipe), Mandava, Lodi (46' de Paul) - Llorente (73' Cunha), Kondogbia, Lemar (46' Carrasco) - Joao Felix, Griezmann (61' Suarez)

Deportivo Alaves: Pacheco - Tenaglia, Languardia, Lejeune, Duarte (46' Navarro) - Pina (79' Pellistri), Escalante - Mendez (79' Loum), Pons (46' Vallejo), Rioja (86' de la Fuente) - Joselu

Żółte kartki: Llorente

Sędzia: Mario Melero Lopez