PHL: pierwszy mecz finału dla GKS-u
Materiały prasowe PZHL

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 03.04.2022, 20:40

GKS Katowice i Re-Plast Unia Oświęcim to drużyny, które mierzą się obecnie w finale play-off Polskiej Hokej Ligi. W meczu otwarcia w stolicy województwa śląskiego dzięki skutecznej drugiej tercji lepsi okazali się gospodarze.

Z racji wyższej pozycji GieKSy po fazie zasadniczej dwa pierwsze spotkania finału play-off odbywają się w Katowicach, dobrze też dla siebie przy obecności znakomitego niegdyś czeskiego hokeisty Jaromira Jagra rywalizację zaczęli gospodarze. W pierwszej tercji żadnemu z graczy nie udało się pokonać bramkarza rywali, katowiczanie za zdobywanie bramek zajęli się w drugiej odsłonie, w której to aż czterokrotnie wpisywali się na listę strzelców, co jak się potem okazało zadecydowało o ich zwycięstwie.

Pierwsze trafienie dla GieKSy padło już 19 sekund po wznowieniu gry w drugiej tercji, a podanie Fraszki po akcji tegoż zawodnika wykorzystał Wronka. Na 2:0 podwyższył Michalski, który musiał dobijać swój strzał, bo lepszy początkowo był Saunders. Równo trzy minuty później w roli głównej wystąpił Grzegorz Pasiut, kluczową asystę ponownie zaliczył kolejnym świetnym podaniem Bartosz Fraszko, gol dla Katowic padł w momencie gry Oświęcimia w przewadze. Nadzieję na lepszą przyszłość Unia mogła mieć po trafieniu Da Costy, ale już minutę później ponownie do protokołu meczowego wpisał się Pasiut, po którego podaniu krążek odbił się od Stasienki pozostawiając Saudersa bez możliwości slutecznej interwencji. Trzecia część gry przyniosła jeszcze drugiego gola dla gości autorstwa Wasilija Strielcowa, GKS nie pozwolił jednak już sobie wydrzeć zwycięstwa i objął prowadzenie w rywalizacji o mistrzostwo Polski. Kolejne spotkanie w poniedziałek w Katowicach.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:0, 4:1, 0:1), stan rywalizacji 1:0.