Tenis stołowy - Liga Mistrzyń ETTU: KTS o krok od zwycięstwa w rozgrywkach
Piotr Morawski

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 03.04.2022, 23:51

Tenisistki stołowe KTS-u Enea Siarkopolu Tarnobrzeg są o krok od wygrania Ligi Mistrzów. Podopieczne Zbigniewa Nęcka zwyciężyły w pierwszym spotkaniu finałowym 3:2 z TTC Berlin Eastside, co stawia je w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem.

Pierwsze starcie finałowe w kobiecej Lidze Mistrzyń zostało rozegrane w Tarnobrzegu. W niedzielnym spotkaniu spotkały się gospodynie tarnobrzeskiej hali – zawodniczki KTS-u Enea Siarkopolu, których przeciwniczkami były zawodniczki TTC Berlin Eastside. Zawodniczki z Niemiec były obrończyniami tytułu zdobytego w poprzednim sezonie.

Jako pierwsze przy stole pojawiły się Ying Han w zespole gospodyń, oraz Xiaona Shan w drużynie z Berlina. Kibice zgromadzeni w hali obejrzeli wiele długich wymian i zwrotów akcji, samo spotkanie pomiędzy tymi zawodniczkami trwało godzinę, a rozstrzygnął je dopiero piąty set. Ostatecznie grę nerwów lepiej wytrzymała podopieczna Zbigniewa Nęcka, która w decydującej partii zwyciężyła 6:2 i gospodynie objęły prowadzenie w meczu.

Nieco mniej emocji dostarczył pojedynek Xiaoxin Yang z Niną Mettelham. Zawodniczka z Tarnobrzegu zwyciężyła bez straty seta, pierwszego seta wygrywając nawet 11:3. Tenisistka berlińskiego klubu grała bardzo nierówno, akcje kapitalne przeplatając bardzo prostymi błędami. Tego nie mogła nie wykorzystać Yang, która w trzecim secie zwyciężyła 11:9, podwyższając prowadzenie gospodyń.

Zwycięstwo gospodyń mogła przypieczętować Elizabeta Samara. Jedna z najlepszych tenisistek europejskiego pochodzenia pewnie zwyciężyła inaugurującego seta z Britt Eerland 11:7, jednak w końcówce partii rozpoczęły się problemy Rumunki z szyją. Kontuzja mocno dała się zawodniczce z Tarnobrzega we znaki, bowiem holenderska tenisistka berlińskiego klubu zwyciężyła trzy kolejne partii, przedłużając szansę TTC na zwycięstwo w całym spotkaniu.

W rywalizacji koleżanek z reprezentacji Niemiec – Ying Han oraz Niny Mittelham – lepsze okazała się zawodniczka berlińskiego klubu. Co prawda to tenisistka tarnobrzeskiego klubu wygrała pierwszą partię, jednak potem jej gra była mocno szarpana, przez co Han po raz drugi tego wieczoru musiała rozegrać pełen dystans. W piątym secie jednak całkowicie opadła z sił, co bez skrupułów wykorzystała Mittelham, zwyciężając 6:1 i doprowadzając do piątego spotkania.

O wszystkim zatem miało zadecydować spotkanie dwóch rodowitych Chinek – Xiaoxin Yang oraz Xiaony Shan. Pierwsza partia padła łupem zawodniczki Zbigniewa Nęcka, która zwyciężyła 11:8. To rozluźniło nieco Yang, bowiem w kolejnym secie po grze na przewagi zawodniczka z Berlina doprowadziła do wyrównania. Dwie kolejne partie pewnie wygrała jednak tenisistka z Tarnobrzega, dzięki czemu całe spotkanie padło łupem gospodyń.

Klub z Tarnobrzegu jest więc o krok od powtórzenia sukcesów z sezonu 2018/2019, kiedy to podopieczne Zbigniewa Nęcka zdobyły tytuł najlepszej drużyny w Europie. W rewanżu jednak łatwo nie będzie – każde zwycięstwo pozwoli tenisistkom KTS-u zwyciężyć Ligę Mistrzyń. Porażka 2:3 będzie skutkować dogrywką, natomiast porażki 1:3 oraz 0:3 spowodują, że to drużyna z Berlina zdobędzie puchar.

Drugie spotkanie zostanie rozegrane w Berlinie w najbliższy piątek, 8 kwietnia. Początek spotkania rewanżowego zaplanowany jest na 18:30.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – TTC Berlin Eastside 3:2

Ying Han – Xiaona Shan 3:2 (12:10, 8:11, 14:16, 14:12, 6:2)

Xiaoxin Yang – Nina Mittelham 3:0 (11:3, 11:8, 11:9)

Elizabeta Sama – Britt Eerland 1:3 (11:7, 6:11, 9:11, 8:11)

Ying Han – Nina Mittelham 2:3 (11:6, 12:14, 12:10, 3:11, 1:6)

Xiaoxin Yang – Xiaona Shan 3:1 (11:8, 10:12, 11:8, 11:4)