Lotto Ekstraklasa: podział punktów w Płocku

• Data publikacji: 15.09.2018, 17:26

Sobotnie zmagania Lotto Ekstraklasy rozpoczął mecz w Płocku. Doszło tam do ciekawego starcia, w którym miejscowa Wisła zremisowała z beniaminkiem z Legnicy 2:2.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości, którzy już w 10. minucie objęli prowadzenie. Ojamaa bardzo dobrze zagrał do Augustyniaka, ten wyprzedził Sielewskiego i w sytuacji sam na sam uporał się z golkiperem gospodarzy. Po zdobyciu gola w dalszym ciągu atakowali goście. Bardzo dużo szumu w ofensywie robił Ojamaa, jednak lepiej w obronie zaczęli prezentować się płocczanie.

Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania na kwadrans przed końcem pierwszej odsłony. Po dośrodkowaniu Furmana bardzo dobrze wyskoczył Uryga, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Kilka chwil później arbiter po raz piervszy sięgnął po kartkę. "Żółtkiem" upomniany został Łukowski po faulu na Piaseckim.

Gospodarze najwięcej pod bramką rywali stwarzali okazji dzięki stałym fragmentom gry. Dośrodkowania Furmana w kolejnych minutach nie przyniosły jednak tylu korzyści, co te z 30. minuty. Gdy wydawało się, że na przerwę obie ekipy zejdą przy remisowym rezultacie, kolejny cios zadała Miedź. Gola do szatni strzelił Forsell, który znakomitym uderzeniem umieścił piłkę niemal w samym okienku.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 49. minucie do wyrównania doprowadził Sielewski, który dobił piłkę po obronie Kanibołockiego.

Bardzo dużo działo się w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Najpierw Marquitos ładnie uderzał z woleja, ale minimalnie niecelnie. Chwilę później z drugiej strony boiska strzelał Oliveria, którego próbę wybronił jednak Kanibołocki. Blisko wyjścia na prowadzenie w 85. minucie byli goście. Po pięknym uderzeniu Piątkowskiego piłka zatrzymała się na słupku bramki rywali. Legniczanie mieli jeszcze okazję w szóstej minucie doliczonego czasu, ale Łobodziński w dogodnej sytuacji uderzył prosto w Zapytowskiego.

Wisła Płock - Miedź Legnica 2:2 (1:2)

Bramki: Uryga (30'), Sielewski (49') - Augustyniak (10'), Forsell (45')

Wisła Płock: Dahne (79. Zapytowski) – Uryga, Sielewski, Dźwigała, Warcholak – Łukowski (89. Stefańczyk), Rasak, Szymański, Furman, Merebaszwili (73. Oliveira) – Ricardinho

Miedź Legnica: Kanibołocki – Zieliński, Osyra, Bozic, Adu Kwame – Ojamaa (76' Piątkowski), Marquitos, Augustyniak (57' Purzycki), Fernandez, Piasecki (71' Łobodziński) – Torres

Żółte kartki: Łukowski

Sędziował: Tomasz Musiał