Piłka ręczna - liga francuska: zwycięska passa PSG trwa, Syprzak znów genialny
Pixabay

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 04.04.2022, 09:24

Piękny sen ekipy ze stolicy Francji się nie kończy. Szczypiorniści Paris Saint-Germain odnieśli w niedzielę swoje już 22. zwycięstwo w lidze francuskiej, co oznacza, że mają komplet punktów. Zwycięstwo odnotowało też Nantes, zajmujące drugą pozycję w tabeli.

Paryżanie pewnie kroczą po mistrzostwo kraju, od początku sezonu pozostając niepokonanymi. W minionym tygodniu odnieśli zwycięstwo nad Aix, który choć różnicą punktową w tabeli w żaden sposób nie zagrażał PSG, to jednak zajmuje nadal wysoką trzecią pozycję. Podopieczni Raula Gonzaleza trzypunktową przewagę wypracowali sobie jeszcze przed upływem pierwszych dziesięciu minut. Cały czas kontrolowali wynik, przez co na przerwę schodzili z zapasem 18:14. Później ta przewaga już tylko rosła - przyjezdni częściej tracili swoje podania, a paryżanie byli skuteczniejsi w polu ofensywnym. Ostatecznie liderzy tabeli zwyciężyli pięcioma bramkami. Nasz obrotowy miał spory udział w tym meczu - Syprzak ponownie zagrał na świetnej skuteczności, zdobywając siedem bramek na jedenaście rzutów. Polak był bezbłędny w polu karnym - tam zanotował aż cztery trafienia.

Paris Saint-Germain - Aix 37:32 (18:14)

Zaskoczeniem nie jest też zwycięstwo wiceliderów tabeli z Nantes. Ta ekipa również zaczęła budować swoją przewagę już na wstępie, w konsekwencji mając w zapasie pięć "oczek" w 11. minucie spotkania. Rywale jednak byli w stanie się postawić, bo gdy trafił Bruno Butorac, ekipa gospodarzy zniwelowała straty do 10:11. Nantes utrzymało jednak przewagę 19:16 do przerwy i później nie wypuściło już prowadzenia z rąk. Było blisko w 41. minucie, kiedy Creteil znów zbliżyli się na jeden punkt, ale ostatnie pięć minut było kluczowe dla wiceliderów, którzy świetnie potrafili wykorzystać swoje okazje.

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.