Piłka ręczna - Bundesliga: Fuchse z awansem na drugą pozycję

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 04.04.2022, 11:50

W 26. kolejce Bundesligi ostatnią porażkę powetowali sobie szczypiorniści SC Magdeburga, pewnie pokonując TSV Hannover Burgdorf. Z kolejnego zwycięstwa cieszył się również zespół Fuchse Berlin, który dzięki niemu awansował na drugą pozycję w tabeli.

Fuchse Berlin kontynuuje swoją dobrą passę na ligowym podwórku, a wygrana z Bergischer HC była już ósmym zwycięstwem z rzędu drużyny ze stolicy. Mimo tego to gospodarze lepiej rozpoczęli mecz, a berlińczycy musieli się trochę namęczyć, żeby narzucić rywalom swoje warunki. Zespół Bergischer w pierwszej połowie przede wszystkim był skuteczniejszy w ataku i do szatni schodził z dwupunktową przewagą (12:10). Druga partia również należała do wyrównanych, aż do czterdziestej piątej minuty. Wtedy bramkę na 19:19 dla Fuchse strzelił Mijajlo Marsenić i swój koncert rozpoczęli szczypiorniści z Berlina. Przyjezdni zupełnie zdominowali końcowy fragment gry i zdobywając punkt za punktem, wypracowali sobie solidną przewagę (19:25). Gospodarze na ten atak nie zdołali już odpowiedzieć, a Fuchse mogło cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i awansu na drugą pozycję w lidze. Berlińczycy mają obecnie jedno „oczko” przewagi nad THW Kiel.

Bergischer HC - Fuchse Berlin 23:28 (12:10)

Zaskakująco rozpoczęło się z kolei spotkanie zamykających stawkę szczypiornistów TUS N-Lubbecke, którzy zmierzyli się z MT Melsungen. Zdecydowanymi faworytami wydawali się goście, jednak początek prezentował się bardzo wyrównanie. Przyjezdni próbowali odskoczyć rywalom, lecz Ci na czele z Florianem Baumgartnerem i Tomem Skroblienem za każdym razem odrabiali straty. To właśnie zespół z Lubeki schodził na przerwę w lepszych humorach, a prowadzenie w trzydziestej minucie zapewnił im Lutz Heiny (14:13). Druga połowa była już jednak teatrem jednego aktora. Melsungen od początku narzuciło trudne warunki, prowadząc po świetnej serii 18:14. Szósta drużyna w lidze przeważała zarówno w ofensywie, gdzie kolejnymi bramkami popisywali się Kai Hafner oraz Yves Kunkel, jak i w obronie. Gospodarze byli zupełnie bezradni wobec tak grających przeciwników i to MT Melsungen cieszyło się z pewnego zwycięstwa.

TUS N-Lubbecke - MT Melsungen 23:31 (14:13)

Pozostałe wyniki 26. kolejki:

TVB 1898 Stuttgart - HC Erlangen 34:29 (17:15)
SC Magdeburg - TSV Hannover Burgdorf 30:22 (14:11)
Rhein-Neckar Lowen - SC Flensburg Handewitt 29:29 (13:12)
TBV Lemgo - TSV GWD Minden 20:32 (10:18)
Frisch Auf Goppingen - HBW Balingen-Weilstetten 27:28 (18:16)
HSV Hamburg - SC DHfK Leipzig 24:33 (12:19)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.