PKO Ekstraklasa: wygrana Wisły Płock

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 04.04.2022, 20:19

Wisła Płock pokonała 3:2 Górnika Zabrze w meczu kończącym 27. kolejkę PKO Ekstraklasy. Obie drużyny stworzyły otwarte, ciekawe widowisko.

Pierwsze minuty należały do piłkarzy Górnika Zabrze. Pierwsze poważne zagrożenie powinno skończyć się bramką. W 17. minucie z dystansu w poprzeczkę trafił Łukasz Podolski, a dobitka Krzysztofa Kubicy z najbliższej odległości również zatrzymała się na obramowaniu bramki. Płocczanie przetrzymali napór zabrzan i sami wyszli na prowadzenie. W 30. minucie Łukasz Sekulski efektownie wymanewrował obrońców, a jego precyzyjny strzał wylądował w siatce. Niebawem było już 0:2. Kubica zapracował sobie na miano antybohatera pierwszej połowy, bo do zmarnownej "setki" dołożył trafienie samobójcze. Inauguracyjną część gry "Górnicy" kończyli z tylko jednym celnym uderzeniem, mimo licznych prób z dystansu, chociażby Podolskiego.

Drugie czterdzieści pięć minut również zaczęło się od naporu gości. Pierwsze dziesięć minut to prawdziwy ostrzał bramki strzeżonej przez Krzysztofa Kamińskiego. Właśnie golkiper gospodarzy stawał na drodze prób Erika Janży i Mateusza Cholewiaka. Ponadto świetne sytuacje zmarnowali Podolski i Krawczyk, który w 66. minucie obił też słupek. Pech gości nie ustawał, a to Wisła cieszyła się z kolejnego gola. W 69. minucie ponownie do siatki trafił Sekulski, zdobywając już dzesiątego gola w rozgrywkach. Tym razem Górnik odpowiedział szybko. Na listę strzelców wpisał się Alasana Manneh. Ostatnie dwadzieścia minut to następne uderzenia Podolskiego, który w doliczonym czasie gry dopiął swego i zdobył bramkę kontaktową po świetnym woleju. Czasu na odrobienie strat już jednak nie było i to Wisła Płock zbliżyła się do czwartego miejsca w tabeli.

Wisła Płock - Górnik Zabrze: 3:2 (2:0)

Bramki: 30', 69' Sekulski, 38' (s.) Kubica - 71' Manneh, 90+4' Podolski

Wisła: Kamiński - Zbozień (67' Vallo), Michalski, Rzeźniczak, Chrzanowski (80' Błachewicz) - Szwoch (86' Walczak), Furman, Lesniak, Cielemęcki (67' Gerbowski) - Kolar (67' Lagator), Sekulski

Górnik: Bielica - Szymański, Janicki, Janża - Dadok (84' Marin), Manneh (84' Dziedzic), Kubica (46' Stalmach), Cholewiak - Nowak (84' Pacheco), Krawczyk, Podolski

Żółte kartki: 13' Michalski, 60' Kolar, 73' Furman, 90+3' Rzeźniczak - 32' Podolski, 36' Manneh, 88' Szymański

Sędzia: Dominik Kos