Fortuna Puchar Polski: Lech jedzie na finał do Warszawy

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 05.04.2022, 19:55

Mecz 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Olimpią Grudziądz a Lechem Poznań zakończył się pewnym zwycięstwem gości i to "Kolejorz" zagra w warszawskim finale. Po dwóch golach Douglasa oraz trafieniu Kownackiego triumfowali oni aż 3:0.

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji wydawali się być występujący w PKO BP Ekstraklasie i walczący w niej zaciekle o mistrzostwo Polski poznanianie, ale III-ligowa Olimpia, która po drodze do tej fazy pucharu wyeliminowała już m.in. Wisłę Kraków, Wartę Poznań, czy choćby rezerwy Lecha i, dla której już jest to największy sukces w historii nie zamierzała łatwo odpuścić szansy na wyjazd na finał na PGE Narodowy i walkę o spełnienie marzeń.

Od samego początku rywalizacji to goście przeważali, co oczywiście nie było żadnym zaskoczeniem. Swoją przewagę udokumentowali golem w 26. minucie. Po wrzutce Barry'ego Douglasa z rzutu rożnego, bramkę głową zdobył Dawid Kownacki. "Kolejorz" napierał dalej, a grudziądzanie mieli bardzo ciężkie zadanie, bo niemal cały czas musieli się bronić i biegać za piłką.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla Lecha. Już w 49. minucie podwyższyli oni rezultat spotkania na 2:0. Tym razem Douglas nie asystował, a finiszował dośrodkowanie Joela Pereiry. Na domiar złego, podopieczni Marcina Płuski od 54. minuty musieli radzić sobie w "dziesiątkę", po tym jak czerwoną kartką za brutalny faul na Michale Skórasiu został upomniany Piotr Witasik. Lech momentalnie wykorzystał przewagę liczebną i cztery minuty później mieliśmy na tablicy wynik już 3:0. Była to niemal kopia akcji bramkowej na 2:0. Podobnie Pereira podał piłkę do Douglasa, a Szkot pokonał Adriana Olszewskiego. Lech dalej przeważał i widać było, że chciałby jeszcze powiększyć prowadzenie. Wynik do końca meczu już się jednak nie zmienił i to Lech po zwycięstwie 3:0 pewnie awansował do finału.

Olimpia Grudziądz – Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 26' Kownacki, 49' Douglas, 58' Douglas

Olimpia: Olszewski - Karankiewicz, Witasik, Klimek - Kaczmarek (69' Zawada), Wicki, Cabrera (82' Doba), Rzepka (69' Leszczyński) - Cywiński, Bojas (69' Karmański) - Antkowiak (58' Landowski)

Lech: van der Hart - Douglas, Satka, Kędziora, Pereira (77' Velde) - Karlstrom (64' Skrzypczak), Kvekveskiri - Ramirez, Marchwiński (71' Kamiński), Skóraś (65' Ba Loua) - Kownacki (71' Ishak)

Żółte kartki: 65' Cabrera, 75' Karankiewicz

Czerwone kartki: 54' Witasik

Sędzia: Piotr Lasyk