EHF Liga Europejska: zwycięski remis Orlen Wisły Płock

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 05.04.2022, 20:43

Orlen Wisła Płock nie miała łatwego spotkania. Płocczanie do końca drżeli o wynik i dopiero w końcówce udało im się dogonić rywali.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni, którzy w pewnym momencie prowadzili już 6:3, a ich przewaga bardzo długo utrzymywała się. Dopiero w końcowej fazie pierwszej połowy płocczanie zaczęli odrabiać straty, a w wysokiej formie strzeleckiej był Michał Daszek oraz Zoltan Szita. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:12 dla niemieckiej ekipy.

Taki wynik dawał jednak awans Orlen Wiśle Płock, która w pierwszym meczu zwyciężyła trzema punktami. W drugą połowę drużyna z Płocka weszła już dużo lepiej w pewnej chwili wychodząc na prowadzenie. Szczypiorniści TBV Lemgo Lippe mimo tego dwoili się i troili, żeby zniwelować straty. Tim Suton oraz Bjarki Mar Elisson robili co mogli rzucając łącznie aż 15 punktów, lecz nie wystarczyło to na polską drużynę, która mogła świętować awans do ćwierćfinału.

Orlen Wisła Płock - TBV Lemgo Lippe 28:28 (12:13)

Orlen Wisła Płock: Szita (5), Daszek (5), Kosorotow (3), Serdio (3), Jurecic (2), Żytnikow (2), Mihić (2), Mindegia Elizaga (1), Fernandez Alonso (1), Lucin (1), Susnja (1), Krajewski (1), Terzic (1), Morawski, Daćko, Ahmetasevic

TBV Lemgo Lippe: Elisson (8), Suton (7), G. Guardiola Villaplana (4), Zerbe (4), Hutecek (2), Carlsbogard (1), I. Guardiola Villaplana (1), Simak (1), Schagen, Zecher, Schwarzer, Johannesson, Caderholm, Reitemann, Blauauw