Eurocup: porażka Śląska na koniec fazy grupowej
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 06.04.2022, 20:53

Śląsk Wrocław porażką zakończył fazę grupową Eurocupu. Polski zespół przegrał w Hali Stulecia 91:95 z Morabanciem Andora. Wrocławski zespół zajął w grupie A ósme miejsce.

Była to już ostatnia kolejka fazy grupowej Eurocup. Niezależnie od wyniku dzisiejszego meczu Śląsk zakończył tę część rozgrywek na ósmej pozycji, więc z awansem do play-offów, w których zmierzy się na wyjeździe z Gran Canarią. Dzisiejszy rywal polskiej drużyny, Morabanc Andora zajmował piąte miejsce i w przypadku zwycięstwa we Wrocławiu miał szansę na lepszą lokatę.

Śląsk świetnie rozpoczął spotkanie, gdyż objął prowadzenie 10:0 i przez kolejnych kilka minutach utrzymywał przewagę. Jednak od wyniku 12:20 Morabanc zdobył dziewięć punktów z rzędu. Tym samym po trafieniu za trzy punkty Codiego Millera-McIntyre'a po raz pierwszy był "z przodu". Druga kwarta przez dłuższy czas miała dość wyrównany przebieg. Dopiero pod koniec pierwszej połowy zespół z ligi ACB odskoczył i schodził na przerwę z rezultatem 46:39.

Tuż po zmianie stron po rzucie za trzy punkty Nacho Lloveta goście po raz pierwszy mieli dwucyfrową przewagę - 49:39. W kolejnych fragmentach meczu ekipa z Andory utrzymywała bezpieczny zapas. W czwartej kwarcie gospodarze odrabiali straty i w końcu po trójce Łukasza Kolendy na ponad dwie minuty przed końcem wyrównali na 88:88. Przy stanie 91:92 wrocławianie mieli akcję na zwycięstwo, ale Travis Trice zagrał szybko i został zablokowany.

Andora w końcówce miała problemy z trafianiem rzutów wolnych, ale zaliczyła ważną zbiórkę ofensywną. Polski zespół mógł jeszcze odwrócić losy spotkania, ale Kerem Kanter nie trafił rzutu z narożnika w ostatnich sekundach. Drużyna z Wrocławia przegrała po emocjonującej końcówce 91:95. Dla gospodarzy 20 punktów zdobył Kanter. Tym samym Morabanc sięgnął po dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach, a Śląsk zakończył fazę grupową z bilansem 3-13.

WKS Śląsk Wrocław - Morabanc Andora 91:95 (20:21, 19:25, 23:27, 29:22)

Śląsk: Kanter 20, Dziewa 18, T. Trice 16, Justice 12, Tomczak 10, Kolenda 10, Karolak 3, Gabiński 2, Wójcik 0, D. Trice, Ramljak, Gordon

Morabanc: Morgan 17, Miller-McIntyre 15, Olumuyiwa 11, Jelinek 10, Llovet 10, Pauli 9, Hannah 8, Crawford 6, Nakić 5, Arteaga 4, Diagne 0.