Liga Mistrzów: środowe ćwierćfinały [MULTIRELACJA LIVE]

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 06.04.2022, 22:30

We wczorajszych ćwierćfinałach Champions League Liverpool i Manchester City wywalczyły sobie przewagę nad rywalami z Półwyspu Iberyjskiego. Dziś odbędą się dwa kolejne mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym z nich Chelsea Londyn podejmie Real Madryt, a w drugim na stadionie Villarrealu zagoszczą piłkarze Bayernu Monachium z Robertem Lewandowskim na czele. Kto dziś zrobi krok w stronę półfinału? Tego dowiemy się około godziny 23:00. Zapraszamy na relację tuż przed 21:00.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 (1:2)

Villarreal - Bayern Monachium 1:0 (1:0)

Relacja na żywo

Dziękujemy za udział w dzisiejszej relacji, życzymy miłego wieczoru i zapraszamy na przyszłe wydarzenia.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Koniec meczu! Królewscy z Londynu wywożą dwubramkową zaliczkę przed rewanżem, który odbędzie się już w najbliższy wtorek na Estadio Santiago Bernabeu.

Villareal - Bayern 1:0 - Koniec. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe pada łupem gospodarzy. Podopieczni Juliana Nagelsmanna będą musieli odrabiać straty w spotkaniu rewanżowym.

Villareal - Bayern 1:0 - Jeszcze zmiana w Bayernie. Roca w miejsce Goretzki.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Lukaku wyłożył piłkę do Ziyeha, ale skrzydłowy The Blues uderzył ponad bramką.

Villareal - Bayern 1:0 - Świetną okazję zmarnował Coman. Pomocnik Bayernu znalazł się w polu karnym gospodarzy, ale uderzył wprost w golkipera Villarealu.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Mocne zderzenie Nacho i Havertza. Na boisku ponownie jest sztab medyczny.

Villareal - Bayern 1:0 - Anthony Taylor dolicza cztery minuty do drugiej połowy.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Pięć minut doliczył Clement Turpin do drugiej połowy starcia na Stamford Bridge.

Villareal - Bayern 1:0 - Kapitalną sytuację mieli gospodarze! Piłkarze Villarealu mieli przewagę w polu karnym gości, jednak uderzenie Pedrazy obok bramki Neuera.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Gareth Bale i Dani Ceballos wchodzą na boisko. Swój występ na dziś zakończyli Karim Benzema oraz Federico Valverde.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Na boisku po starciu z Masonem mountem leży Fede Valverde. Carlo Ancelotti przygotowuje podwójną zmianę.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Znów groźnie pod bramką Realu Madryt po strzale Reece'a Jamesa, ale bez większych problemów broni Courtois.

Villareal - Bayern 1:0 - Ależ bezradni są zawodnicy Bayernu. Niemiecki klub ma duże problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Rulliego. Na boisku z kolei melduje się dwóch kolejnych zawodników gospodarzy - Chukwueze i Aurier zmieniają Danjumę i Foytha.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Strzał Havertza w sam środek bramki bez trudu złapany przez Courtois.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Ostre wejście Azpilicuety w Carvajala przed polem karnym Królewskich. Sędzia Turpin nie pokazuje jednak żółtej kartki.

Villareal - Bayern 1:0 - Mamy pierwszy żółty kartonik w spotkaniu. Karę indywidualną otrzymał... Unai Emery.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Eduardo Camavinga zmienia Toniego Kroosa. To reakcja Carlo Ancelottiego na przewagę The Blues w środku pola w ostatnich minutach.

Villareal - Bayern 1:0 - Niewiele zabrakło, a gospodarze zdobyliby drugiego gola. Estupinan dośrodkowuje w pole karne, jednak Danjuma nie sięga piłki.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Kolejny raz spore problemy z wyprowadzeniem piłki miał Edouard Mendy. Niemal nie skończyło się to stratą kolejnej bramki, czego tym razem udało się jednak uniknąć.

Villareal - Bayern 1:0 - Kolejna zmiana w zespole gości - Sule w miejsce Pavarda.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Groźny strzał z dystansu Masona Mounta, jednak minimalnie na poprzeczką bramki Królewskich.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Ależ okazję miał Romelu Lukaku. Piłka po rykoszecie spadła wprost na głowę Belga, ale napastnik Chelsea nie trafił w bramkę.

Villareal - Bayern 1:0 - Nieudana akcja Bayernu stwarza okazję dla zawodników "Żółtej Łodzi Podwodnej". Strzał Moreno blokują jednak obrońcy gości.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Ferland Mendy faulował Havertza na połowie Chelsea.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Zmiany przeprowadzają obaj szkoleniowcy. Ruben Loftus-Cheek oraz Romelu Lukaku zmieniają Jorginho i Christiana Pulisicia. Nacho wchodzi za kontuzjowanego Militao.

Villareal - Bayern 1:0 - Fatalny błąd Neuera! Niemiecki bramkarz popełnia błąd będąc blisko linii środkowej boiska. Piłkę przejmuje Moreno, który próbuje przelobować golkipera Bayernu, jednak piłka mija bramkę!

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Militao wrócił na boisko, ale ewidentnie kuleje. Chyba będzie potrzebna zmiana.

Villareal - Bayern 1:0 - Zmiana także w szeregach Bayernu - Sane i Goretzka w miejsce Gnabry'ego i Muellera.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Ponownie na murawie leży Eder Militao. To efekt starcia z Kaiem Havertzem. Brazylijczyk jest teraz opatrywany i mamy przerwę w grze.

Villareal - Bayern 1:0 - Mamy pierwszą zmianę w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Coquelin, w jego miejsce pojawia się Pedraza.

Villareal - Bayern 1:0 - Kolejna akcja Villarealu! Szybko przeprowadzona kontra mogła zakończyć się drugim golem dla gospodarzy, jednak w ostatniej chwili interweniuje Alphonso Davies.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Dobra wrzutka Ziyecha do Havertza, ale Militao uniemożliwił Niemocwi oddanie celnego strzału.

Villareal - Bayern 1:0 - Po raz kolejny szczęście sprzyja gościom! Strzał Gerarda Moreno zatrzymuje się na słupku bramki Neuera!

Villareal - Bayern 1:0 - W końcu jakaś składna akcja Bayernu. Gnabry fantastycznie przełożył sobie obrońcę i oddał strzał, jednak niecelny.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Ależ strzał z dystansu Caesara Azpilicuety. Piłka leciała w samo okienko, ale ostatnia instancja drużyny Carlo Ancelottiego - Thibaut Courtois znowu był tam, gdzie trzeba.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - Mendy zbyt krótko podawał do Rudigera, ale piłkę przejął Karim Benzema. Francuz oddał strzał do pustej bramki, przypominający bardziej podanie, ale w związku z tym, że na linii nikogo nie było to na tablicy wyników jest już 3:1 dla Królewskich.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:3 - GOOOL! Ależ błąd Mendy'ego! Benzema ma już hat-tricka!

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:2 - Jest reakcja Thomasa Tuchela. Niemieci szkoleniowiec przygtował podwójną zmianę. Od początku drugiej połowy grać będą Mateo Kovacić oraz Hakim Ziyech. Ten duet zmieni odpowiednio Andreasa Christesena i N'Golo Kante. Takie roszady sugreują, że The Blues zmienią też ustawienie. Królewscy bez zmian. Zaczynamy drugą połowę.

Villareal - Bayern 1:0 - Wracamy na El Madrigal, gdzie rozpoczyna się druga połowa spotkania. Oba zespoły bez zmian.

Villareal - Bayern 1:0 - Na drugą połowę zapraszamy za około kwadrans.

Villareal - Bayern 1:0 Dwie minuty doliczone do pierwszej części spotkania, jednak niewiele to zmieniło. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzą, mając przewagę praktycznie w każdym aspekcie gry. Co ciekawe, piłkarze Juliana Nagelsmanna nie oddali strzału na bramkę gospodarzy!

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:2 - Koniec pierwszej połowy w Londynie. Królewscy prowadzą z Chelsea 2:1. Wszystkie bramki zdobyte zostały głową. Dla Realu Madryt dwukrotnie trafił Karim Benzema, a bramkę kontaktową dla The Blues zdobył Hai Havertz. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za niespełna kwadrans.

Villareal - Bayern 1:0 - Na niesamowitym luzie grają zawodnicy Villareal. Capoue wbiega między dwóch obrońców Bayernu i oddaje strzał. Pomocnik gospodarzy wywalczył rzut rożny.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:2 - Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa na Stamford Bridge.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:2 - Powinno być już 3:1! Vinicius wyłożył piłkę do Benzemy. Pomylił się jeszcze jeden z obrońców Chelsea ustawiając Francuzowi piłkę do strzału, ale tym razem Benzema nie trafił w bramkę.

Villareal - Bayern 1:0 - Ależ szczęście Bayernu! Po "centrostrzale" Coquelina piłka w niesamowity sposób ląduje w bramce Neuera! Pomocnik gospodarzy był jednak na pozycji spalonej, przez co bramka nie może być uznana.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:2 - Jorginho posłał dośrodkowanie wprost w miejsce, gdzie wbiegał Havertz. Niemca nie uprzedził spóźniony Carvajal. Strzał odbił jeszcze Courtois, ale strzał głową był zbyt mocny i piłka i tak wpadła do siatki.

Chelsea Londyn - Real Madryt 1:2 - GOL! Chelsea łapie kontakt po golu Kaia Havertza.

Villareal - Bayern 1:0 - Kolejny atak pozycyjny gości przerwany przez arbitra. Na spalonym Kingsley Coman

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:2 - Próba strzału z dystansu N'Golo Kante, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką Courtois'a.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:2 - Carvajal świetnie znalazł się w polu karnym Chelsea i mogo być już 3:0! Piłka po delikatnym strzale Hiszpana przeszła przez ręce Mendy'ego, ale pierwszy dopadł do niej jeden z defensorów The Blues.

Villareal - Bayern 1:0 - Nie radzą sobie goście z szybkimi atakami podopiecznych Unaia Emery'ego. Tym razem Hernandez fauluje Lo Celco.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:2 - Korner dla Realu po prostym błędzie Reece'a Jamesa. Dośrodkowanie narożnika posłał Toni Kroos, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Eder Militao. Strzał obrońcy bez problemów złapał Mendy.

Villareal - Bayern 1:0 - Kolejna świetna okazja gospodarzy. W polu karnym gości piłkę na nodze miał Moreno, jednak Pavard uprzedza napastnika Villarealu.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:2 - Leży w polu karnym Realu Madryt Kai Havertz, ale Pan Turpin pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

Villareal - Bayern 1:0 - Powoli swój rytm łapią zawodnicy Bayernu, którzy szukają swojej szansy w ataku pozycyjnym.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:2 - Luka Modrić dośrodkował z pierwszej piłki na głowę Karima Benzemy, a Francuz kontrując kierunek loty piłki podwyższył prowadzenie Królewskich.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:2 - GOOOL! Co dziś robi Karim Benzema?!

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:1 - Świetna akcja dwóch gwiazdorów Realu Madryt. Benzema uruchomił Viniciusa podaniem na wolne pole, a brazylijski skrzydłowy po chwili dograł idealnie na głowę wbiegającego Francuza. Mendy nie miał większych szans ze strzałem Benzemy.

Villareal - Bayern 1:0 - Pada w polu karnym gospodarzy Gnabry, jednak arbiter bez wahania nakazuje grać dalej.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:1 - GOOOL! Karim Benzema daje Królewskim prowadzenie!

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Spóźniony Rudiger nieprzepisowo zatrzymał Fede Valverde, za co Niemiec obejrzał żółtą kartkę.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Leży na murawie Eder Miliato. Brazylijczyk potrzebuje pomycy sztabu medycznego.

Villareal - Bayern 1:0 - Kolejna groźna sytuacja Villareal. Moreno miał okazję wyjść sam na sam z Neuerem, jednak przegrał pojedynek biegowy z Musialą.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Kolejny kontratak zorganizowali piłkarze Realu Madryt. Z piłką uciekał Vinicius, ale dobrze do końca pilnował go Thiago Silva.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Do rzutu wolnego podszedł Reece James. Anglik oddał mocny strzał, ale Courtois był na posterunku.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Prosta strata Edera Militao, który ratował się faulem na uciekający Havertzie. Arbiter pokazuje żółtą kartę obrońcy Królewskich.

Villareal - Bayern 1:0 - Bayern wydaje się nieco zaskoczony obrotem spraw na początku spotkania. Gospodarze z kolei cały czas szukają kolejnych szans.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Poprzeczka ratuje Chelsea przed stratą gola! Fatalny błąd popełnił Azpilicueta, do piłki dopadł Benzema. Akcję rozpędził Federico Valverde, który wypracował pozycję Viniciusowi, ale strzał Brazylijczyka odbił się od aluminium.

Villareal - Bayern 1:0 - Lo Celso kapitalnie oszukał linię spalonego i dograł w pole karne do Dani Parejo. Ten uderza na bramkę Neuera, jednak po drodze piłkę trąca jeszcze Danjuma, myląc niemieckiego golkipera i dając prowadzenie gospodarzom.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - The Blues rozgrywają teraz swój atak pozycyjny. Trochę więcej spokoju po intensywnych pierwszych minutach.

Villareal - Bayern 1:0 - GOOL!! Danjuma wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

Villareal - Bayern 0:0 - Może podobać się początek spotkania. Strzał Kimmicha zablokowany przed któregoś z obrońców gospodarzy. W odpowiedzi Capoue dośrodkowaniem szuka któregoś z kolegów, jednak Hernandez wyjaśnia sytuację.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Pierwszy celny strzał w meczu oddał Eder Militao, ale próba stopera Królewskich z około 40 metrów nie mogła zaskoczyć Mendy'ego.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Już w pierwszej akcji dobrą okazję mieli podopieczni Thomasa Tuchela, piłki nie sięgnął jednak Kai Havertz.

Villareal - Bayern 0:0 - Bardzo szybko szukają swojej sytuacji goście. Coman jednak nie utrzymuje piłki w boisku i od bramki rozpocznie Rulli.

Chelsea Londyn - Real Madryt 0:0 - Zaczynamy mecz na Stamford Bridge!

Villareal - Bayern 0:0 - Zaczynamy!

Mecz na Stamford Bridge poprowadzi arbiter z Francji - Clement Turpin.

Znamy również składy meczu Chelsea Londyn - Real Madryt. Londyńczycy zagrają w zestawieniu: Mendy - James, Christensen, Silva, Rudiger, Azpilicueta - Kante, Mount, Jorginho - Havertz, Pulisic. Carlo Ancelotti od pierwszej minuty na boisko posyła następujący skład: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos - Valverde, Benzema, Vinicius.

Rozjemcą spotkania Villareal - Bayern będzie Anthony Taylor.

Spotkanie w Hiszpanii oba zespoły rozpoczną w następujących zestawieniach: Villareal: Rulli - Foyth, Albiol, Torres, Estupinan - Coquelin, Capoue, Parejo - Moreno, Danjuma, Lo Celco; Bayern: Neuer - Pavard, Upamecano, Hernandez, Davies, Kimmich, Musiala, Mueller - Coman, Lewandowski, Gnabry

Już za nieco ponad 10 minut rozpoczną się dwa pozostałe spotkania ćwierćfinałowe w Lidze Mistrzów. W Londynie Chelsea zmierzy się z Realem Madryt, natomiast Villareal podejmie na własnym stadionie Bayern Monachium.

Witamy w naszej relacji!

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.