WTA Charleston: porażka Fręch
sirobi

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.04.2022, 10:30

Magda Fręch przegrała 5:7, 3:6 z Kaią Kanepi w drugiej rundzie turnieju WTA 500 w Charleston. Przed Polką jeszcze rywalizacja w grze deblowej.

W pierwszej rundzie Fręch zanotowała życiowy sukces, pokonując 29. w rankingu Petrę Kvitovą. Jej kolejną rywalką była Kaia Kanepi, która w inauguracyjnym meczu wyeliminowała Shelby Rogers.

Pierwszy set był zaciętym widowiskiem. Polka mimo dobrej postawy serwisowej (6 asów) straciła serwis w szóstym gemie. Szybko odrobiła straty i wyrównała stan rywalizacji. Kolejne problemy pojawiły się w dziesiątym gemie, kiedy to odparła piłkę setową. Niestety tej sztuki nie powtórzyła dwa gemy później, a Estonka zapisała na swoim koncie seta.

Druga partia stała pod znakiem niewykorzystanych break pointów. Polka nie wykorzystała czterech okazji, z kolei Kanepi ośmiu. O losach tej odsłony zadecydowało jedno przełamanie. Tak owego dokonała Estonka i to ona cieszyła się z awansu do 1/8 finału.

Kaia Kanepi (EST) - Magdalena Fręch (POL): 7:5, 6:3