ENBL: Anwil z trofeum
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 07.04.2022, 20:47

Koszykarze Anwilu Włocławek triumfowali w rozgrywkach Północnoeuropejskiej Ligi Koszykówki (ENBL). W finale wygrali z litewskim Siauliai-7bet.

Sezon zasadniczy w Północnoeuropejskiej Lidze Koszykówki rozegrało do końca sześć drużyn, po tym jak zespoły z Ukrainy i Rosji nie dokończyły rozgrywek. Anwil Włocławek uplasował się na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw. W Hali Mistrzów rozegrano Final Four rozgrywek. W półfinale gospodarze wygrali 80:74 z fińskim Tartu Ulikool Maks and Moorits. W meczu o triumf w lidze Anwil zmierzył się z litewskim Siauliai-7bet.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdobyła większej przewagi. Zespół z miasta Szawle uzyskał większy zapas sześciu punktów - 39:33. Ekipa z Litwy do przerwy prowadziła 45:42. Po zmianie stron Siauliai rzuciło cztery kolejne oczka i dość wyraźnie odskoczyło. Anwil nie poddał się i zaczął odrabiać straty. Niedługo później przegrywał zaledwie 49:51. Końcówka trzeciej kwarty całkowicie należała do gospodarzy. Od wyniku 51:56 rzucili 13 punktów z rzędu. Był to niezwykle ważny moment finału, gdyż ekipa z Włocławka wywalczyła większą przewagę. W czwartej odsłonie gry wzrosła ona do dwucyfrowych rozmiarów. Koszykarze Anwilu utrzymali bezpieczne prowadzenie do samego końca i triumfowali w finale 90:79 oraz w całych rozgrywkach. Najlepszym zawodnikiem meczu został Luke Petrasek, który zdobył 25 punktów.

Anwil Włocławek - Siauliai-7bet 90:79 (19:21, 23:24, 22:13, 26:21)

Anwil: Petrasek 25, Bell 20, Mathews 12, Dimec 8, Dykes 6, Nowakowski 6, Łączyński 3, Szewczyk 3, Bojanowski 2,

Siauliai: Armwood 16, Stankewicius 16, Warnas 14, Danusewicius 11, Baslyk 8, Sabeckis 7, Urbutis 4.