EU Masters: Karmine Corp eliminuje Iron Wolves
Michal Konkol/Riot Games

• Data publikacji: 07.04.2022, 20:40

Niestety Iron Wolves przegrali z Karmine Corp 0:2 w fazie „knockout” i nie zakwalifikowali się do głównej fazy turnieju EU Masters. Reprezentanci Ultraligi zaprezentowali się jednak z dobrej strony, szczególnie na pierwszej mapie, gdzie podjęli rękawicę i stoczyli fantastyczny bój z dwukrotnymi mistrzami EU Masters.

Czypsy Leona 1/7/6 1/3/16 Nautilus Hantera

Niestety pierwsza krew w meczu trafiła na konto Viego, który w szóstej minucie pokonał Leonę w walce 3 vs 3 na dolnej alei. Chwilę później leśnik KC dorzucił podniebnego smoka, a jego zespół miał około 1,000 sztuk złota przewagi. Pięć minut później nasi reprezentanci zdołali jednak odpowiedzieć, wygrywając walkę na bocie dwóch za jednego, a co najważniejsze, kille trafiły na konto Xayah oraz LeBlanc. W kolejnych minutach obie drużyny wykonały po jednym zabójstwie na topie, ale przewaga Karmine Corp wzrosła do dwóch tysięcy, po tym, jak 113 rzucił Shelly na midzie, a ta zniszczyła pierwszą wieżę w grze. Z kolei w 16. minucie ekipy wymieniły się obiektami neutralnymi z mapy — Rift Herald trafił na konto WOLF, a górski drake został zdobyty przez KC.

19. minuta to z kolei kapitalny teamfight w wykonaniu Żelaznych Wilków — trzecia siła Ultraligi pokonała aż czwórkę przeciwników na dolnej rzece, a dodatkowo zgarnęła dla siebie piekielnego smoka oraz zniszczyła turret na środkowej alei. W ten sposób różnica w złocie ponownie zmniejszyła się poniżej dwóch tysięcy. Sześć minut później WOLF nie mieli jednak większych szans i po śmierci LeBlanc musieli oddać trzeciego drake'a na konto rywali. Natomiast w 26. minucie otrzymaliśmy świetną walkę na topie, z której minimalnie lepiej wyszli Francuzi. Niestety zaraz potem Karmine Corp przełożyli przewagę na Barona Nashora, a następnie wygrali teamfight czterech za jednego i powiększyli przewagę do sześciu tysięcy sztuk złota.

Gdy wydawało się, że mecz za chwilę się zakończy, fenomenalną flanką popisał się Saulius, który w niewiarygodny sposób zdołał wyłapać Rekklesa, co zapewniło zespołowi wygraną walkę oraz drugiego smoka. Również różnica w złocie zmniejszyła się o połowę, co stawiało Iron Wolves w coraz lepszej pozycji. Z kolei w 36. minucie WOLF wzięli trzeciego drake'a, ale w odpowiedzi KC pozyskali drugiego Nashora i ruszyli z kolejnym oblężeniem. Niestety tym razem Litewska formacja nie znalazła sposobu na powstrzymanie przeciwników i Kamine Corp wygrali pierwszą mapę po Quadra Killu Jinx na zakończenie.

Karmine Corp vs Iron Wolves — 2:0

Kakan Gragas 1/4/3 5/4/7 Graves Cabochard
Souli Volibear 2/3/3 8/0/9 Lee Sin 113
Saulius LeBlanc 0/4/3 2/1/13 Twisted Fate SAKEN
Yashiro Jhin 2/4/0 3/0/6 Xayah Rekkles
Czypsy Yuumi 0/4/3 1/1/11 Leona Hantera

Druga mapa rozpoczęła się dla Iron Wolves jeszcze gorzej, ponieważ po udanej zasadzce Karmine Corp pierwszą krew już po sześćdziesięciu sekundach zdobył Lee Sin. Z kolei w szóstej minucie dwukrotni mistrzowie EU Masters dorzucili następne zabójstwo na dolnej alei, a także pokonali podniebnego smoka, powiększając przewagę w złocie do 1,500. Niestety w 13. minucie KC zrobili drugiego drake'a, a także wykonali dwa następne zabójstwa, po których ich przewaga wzrosła do 3,500. Zaraz potem Rekkles zrównał z ziemią pierwszą wieżę na bocie, po której różnica w złocie wzrosła do przeszło pięciu tysięcy. Szesnasta minuta to natomiast doskonała odpowiedź Żelaznych Wilków, które zgarnęły dwa zabójstwa i dały kibicom trochę nadziei. Trzeci smoka oraz Rift Herald trafiły jednak ponownie na konto Karmine Corp.

W 22. minucie KC zdominowali kolejną walkę drużynową, po której ich przewaga wzrosła do dziewięciu tysięcy sztuk złota. Z kolei już minutę później Karmine Corp dokonali „czystego ace'a” na reprezentantach Ultraligi, po czym wzięli piekielną duszę oraz Barona Nashora, zwiększając różnicę w złocie do 14,000. W 25. minucie KC wygrali decydujący teamfight, po którym zakończyli serię i zapewnili sobie awans do fazy grupowej EU Masters.