EBL: derby Trójmiasta dla Trefla Sopot

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 07.04.2022, 19:24

W meczu rozgrywanym w ramach przedostatniej, 29. kolejki Energa Basket Ligi doszło do derbów Trójmiasta. W hali Gdynia Arena lokalna Asseco Arka podejmowała drużynę Trefla Sopot. Żadna z tych ekip nie jest już zaangażowana w walkę o utrzymanie, a do ewentualnego awansu do czołowej ósemki bliżej mieli goście, jednak do tego niezbędna była dzisiejsza wygrana. Trefl wygrał mecz w Gdynii, a do zwycięstwa drużynę z Sopotu poprowadził Michał Kolenda, autor 28 punktów.

Mecz świetnie otworzyli gospodarze. Ich gra momentami wyglądała bardzo dobrze na tle wyżej notowanego rywala zza miedzy. Koszykarze Assceo Arki Gdynia błyskawicznie objęli wysokie prowadzenie 14:2, do czego potrzebowali około czterech minut gry. Dlasza część kwarty nie była już jednak tak imponująca w wykonaniu gospodarzy, a z czasem oczwyiście punktować musieli też zacząć goście. Trefl miał już sporo strat do odrabiania i dość szybko się do tego zabrał. Udało się nawet zejść do zaledwie czterech punktów straty, ale ostatni celny rzut w kwarcie zaliczył Filip Dylewicz, za którego sprawą po 10 minutach gry Asseco prowadziło 27:19. Osiem punków starty błyskawicznie odrobili zawodnicy z Sopotu. Już w połowie drugiej odsłony to goście byli na prowadzeniu, któe nawet udało im się utrzymać do połowy meczu. Po pierwszej połowie w Gdynia Arena Trefl Sopot prowadził 48:46, a my oglądaliśmy naprawdę ciekawe spotkanie.

Po wizycie koszykarzy obu ekip w szatni dzisiejsze widowisko absolutnie nie straciło na ciekawości, a tak wyrównanej kwarty jak trzecia jeszcze nie było. Największą, siedmiopunktową przewagę wypracowali sobie gospodarze, którzy zdawali się nawet wracać na tory z pierwszej odsłony spotkania, ale końcówka tej kwarty pozwoliła gościom powrócić na prowadzenie, przegrywając trzecią część gry zaledwie jednym punktem. W czwartej kwarcie o wyrównanym poziomie nie było już jednak mowy. Goście prowadzeni przez Michała Kolendę wyraźnie uciekli z wynikiem już na początku gry i po wypracowaniu dwcyfrowej zaliczki pilnowali wyniku, aby dopisać do ligowego dorobku kolejną wygraną. Ostatecznie Trefl Sopot pokonał Asseco Arkę 90:98.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:98 (27:19, 19:29, 23:22, 21:28)

Asseco Arka Gdynia: Durham 21, Wołoszyn 20, Dylewicz 13, Boykins 10, Musić 9, Hrycaniuk 8, Tomaszewski 7, Bogucki 2, Lis 0, Wilczek 0, Sternicki 0, Kowalczyk 0.

Trefl Sopot: Kolenda 28, Dorsey 19, Davis 12, Sharma 12, Szlachetka 10, Warner 7, Gruszecki 6, Leończyk 4.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.