Fortuna 1 Liga: Arka znowu zwycięża i nie odpuszcza walki o bezpośredni awans

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 07.04.2022, 22:26

Zaległe spotkanie 25. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy GKS-em Tychy a Arką Gdynia zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Adamczyka i Alemana padł wynik 2:0.

Przed tym meczem piłkarze „Śledzi” znajdowali się na czwartej lokacie z 42. punktami na koncie. Zawodnicy „Tyskich” byli zaś na dziewiątej pozycji z dorobkiem 37. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami 1:0 wygrała drużyna kierowana przez Artura Derbina, ale w rewanżu to piłkarze znad Bałtyku wydawali być się faworytem.

Mecz mógł rozpocząć się świetnie dla Arki, ale w 3. minucie rzut karny wykonywany przez Huberta Adamczyka świetnie wybronił Konrad Jałocha. Goście jednak napierali na tyszan dalej i w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Zrehablitował się Adamczyk, który w sytuacji sam na sam pokonał Jałochę. W kolejnych minutach Arka kontrolował przebieg gry, chociaż GKS miał dwie okazje, w których mógł zdobyć wyrównujące trafienie.

W 65. minucie gdynianie podwyższyli na 2:0. Po podaniu Michała Bednarskiego, gola zdobył Christian Aleman. Już do końcowego gwizdka arbitra zawodnicy kierowani przez Ryszarda Tarasiewicza kontrolowali rywalizację i ostatecznie triumfowali 2:0.

Wynik ten spowodował, że Arka powróciła na ligowe podium i nie traci dystansu do drugiego Widzewa. GKS z kolei jeśli myśli jeszcze o grze w barażach musi w końcu zacząć punktować zdecydowanie lepiej.

GKS Tychy  – Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: 19' Adamczyk, 65' Aleman

GKS: Jałocha - Szymura, Nedić, Mańka, Połap - Wachowiak (46' Kargulewicz), Paprycki, Czyżycki (62' Malec), Biel (46' Kozina) - Rumin (46' Jaroch), Grzeszczyk (78' Piątek)

Arka: Krzepisz - Marcjanik, Memić, Dobrotka - Kobacki (46' Hiszpański), Milewski (58' Zmorzyński), Bednarski, Stępień - Adamczyk (86' Marcus), Aleman - Czubak

Żółte kartki: 22' Biel, 67' Połap - 88' Memić, 88' Czubak

Sędzia: Łukasz Szczech