Liga Mistrzów CEV - półfinał: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel [ZAPIS LIVE]
Jastrzębski Węgiel/Arkadiusz Modliński

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 07.04.2022, 20:00

Kolejna odsłona walki ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla, a stawką wielki finał Ligi Mistrzów. Czy kędzierzynianie powtórzą wyczyn sprzed roku? A może mistrzowie Polski odmienią losy rywalizacji i doprowadzą do złotego seta? Tego dowiemy się już niebawem. Początek naszej relacji z rewanżowego meczu 1/2 europejskich rozgrywek już o 20:00. Zapraszamy!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:25, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11)

Itas Trentino - Sir Sicoma Monini Perugia 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15) Złoty set: 17:15

FINAŁ: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Itas Trentino (22 maj)

Relacja na żywo

Dziękujemy Państwu za wspólne dzielenie emocji!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino - tak prezentuje się skład wielkiego finału. Mamy powtórkę sprzed roku, a czy ZAKSA powtórzy swój sukces? Na wielki finał zapraszamy 22 maja.

Cóż to był za mecz! Ale miejsce w finale było tylko jedno.

Kamil Rychlicki przestrzelił! Itas Trentino wygrywa złotego seta i melduje się w wielkim finale Ligi Mistrzów!

As serwisowy Wilfredo Leona i remis 14:14! Ależ mamy emocje w tej końcówce!

Nie poradzili sobie siatkarze Trentino z zagrywką Kamila Rychlickiego, a Perugia wykorzystuje przechodzącą piłkę i już tylko jedno "oczko" przewagi gospodarzy - 13:12.

Wilfredo Leon kończy bardzo ważne decydujące piłki i na tablicy wyników już tylko 12:10. Ależ widowisko fundują nam oba zespoły!

Bezradna Perugia i fenomenalne Trentino - tak wygląda przebieg decydującego złotego seta. 12:7 dla gospodarzy i chyba tylko jakaś nieprawdopodobna seria może odmienić losy tej partii.

Asem odpowiada też Wilfredo Leon, ale czy Perugia jest w stanie zatrzymać rozpędzone Trentino? 8:4 na tablicy wyników.

Deklasacja! As Micheletto i 8:2 przy zmianie stron!

Nie ma Mateja Kazijskiego, ale jest Alessandro Michieletto. Trentino dyktuje warunki i prowadzi 6:2.

Rozpoczynamy złotego seta! Znakomity Alessandro Michieletto i 2:0 dla gospodarzy.

Nie oddali tego siatkarze Perugii! Podopieczni Nikoli Grbicia wygrywają tie-breaka i cały mecz, tym samym walka o finał rozstrzygnie się w złotym secie.

Ależ powrót Perugii! Świetne obrony, efektowny blok i dwupunktowe prowadzenie drużyny Nikoli Grbicia - 11:13.

Oba zespoły nie odpuszczają. Błąd za błąd, cios za cios, a teraz fenomenalny atak Michieletto i 11:10 dla gospodarzy.

Lavia zameldował się na boisku i po jego ataku to Trentino prowadzi 8:7.

Szybko odrobili straty siatkarze Trentino i cały czas możemy oglądać wyrównaną grę. Na tablicy wyników remis - 6:6.

Koncert Matthew Andersona trwa dalej. As serwisowy i 2:0 dla gości.

Rozpoczynamy tie-breaka, a Itas wciąż bez Kazijskiego i Lavii, co oznacza mocne osłabienie drużyny z Trydentu.

Anderson raz jeszcze i 25:20 dla Perugii. Tym samym ciąg dalszy emocji w tie-breaku. Jeżeli wygra go drużyna Nikoli Grbicia, to wszystko rozstrzygnie się w złotym secie.

A w Itas Trentino kłopoty zdrowotne. Na ławce Matej Kazijski i Daniele Lavia.

Matthew Anderson nie zawodzi w decydujących momentach. As serwisowy Amerykanina i 19:14 dla Perugii, która zamierza doprowadzić do tie-breaka.

Kto rywalem ZAKSY? Tego dowiemy się niebawem. W meczu rewanżowym Trentino i Perugii trwa czwarty set, w którym goście prowadzą 13:11. Zostańcie Państwo z nami.

Jastrzębski Węgiel walczył, ale to było za mało na wielką ZAKSĘ. Ekipa Gheorghe Cretu będzie w Ljubljanie bronić tytułu zwycięzców Ligi Mistrzów.

15:11 Wojciech Żaliński stawia kropkę nad "i"! ZAKSA nie tylko awansuje do wielkiego finału, ale również kończy dzisiejszy mecz zwycięstwem!

14:10 Sędziowie odgwizdali aut, ale challenge zmienił ich decyzję. Staszewski jednak trafił w boisko i piłka meczowa dla drużyny z Kędzierzyna-Koźla.

13:9 Jeszcze raz skutecznie Staszewski. Świetna seria doświadczonego przyjmującego.

12:8 Adrian Staszewski najpierw sprytnie oszukał blok rywali, a potem zatrzymał uderzenie Boyera. ZAKSA zmierza po zwycięstwo w tym meczu.

10:8 Gonią wynik goście i po bloku Cedzyńskiego o przerwę prosi trener Cretu.

10:6 Szymura jeszcze raz, lecz tym razem centralnie w ręce Tomasza Kalembki. Rośnie przewagi ZAKSY i czasem reaguje trener Gardini.

9:6 Nie trafił teraz Rafał Szymura swoim atakiem i punkt ląduje na koncie gospodarzy.

W drugim półfinale koncertową grę w końcówce trzeciej partii zaprezentowali siatkarze z Trydentu. 25:16 w secie i 2:1 w całym meczu dla gospodarzy.

8:6 Bartłomiej Kluth mocno z prawej flanki i dwupunktowe prowadzenie ZAKSY przy zmianie stron.

7:5 Macyra solidnie popracował na środku, ale Żaliński również robi swoje.

6:4 Kolejny oddany punkt przez ZAKSĘ zepsutym serwisem, ale też kolejny udany atak tym razem w wykonaniu Żalińskiego.

5:3 Po przerwie na żądanie trenera Gardiniego udanie atakuje Szymura, ale szybko odpowiada mu Krzysztof Rejno.

4:2 Kluth i Staszewski po raz kolejny i już dwupunktowe prowadzenie ZAKSY.

2:1 Bardzo szybko odpowiadają kędzierzynianie, a Staszewski i Kluth nie zwalniają ręki w ofensywie.

0:1 Stephen Boyer otwiera ostatnią partię mocnym atakiem.

POCZĄTEK 5. SETA

Tymczasem we Włoszech w trzecim secie warunki dyktują gospodarze. Trentino prowadzi 17:13.

21:25 Jakub Macyra kończy tego seta i tym samym czekamy na tie-break.

18:24 Krzysztof Rejno nie trafia zagrywką i Jastrzębie ma pierwszą piłkę setową.

18:23 Jeszcze raz Szymura, a kędzierzynianie nie pomagają sobie błędami własnymi.

17:21 Wymiana błędów na linii zagrywki i świetna akcja pełna efektownych obron zakończona przez Rafała Szymurę.

16:19 Tomasz Kalembka przerywa serię rywali, ale w kolejnej akcji Rafał Szymura pewnie obija blok ZAKSY.

15:18 Wojciech Szewd zaskakuje rywali swoją zagrywka i prowadzenie Jastrzębskiego Węgla rośnie.

15:16 Adrian Staszewski zatrzymany i goście obracają wynik na swoją korzyść.

14:14 Efektownie ze środka Macyra i Boyer na remis z prawej flanki. Zazębia nam się gra w tym secie.

14:12 Tym razem Kluth popełnił błąd, ale szybko zrehabilitował się w kolejnej akcji.

13:10 Świetna praca na linii Michał Kozłowski, Krzysztof Rejno zakończona efektownym atakiem środkowego ZAKSY.

W drugim półfinale zespół Perugii nie dał wyrwać sobie drugiego seta i zwyciężył 25:21. Tym samym w całym meczu mamy remis 1:1.

10:7 Z kolei w ofensywie zaczyna uaktywniać się Bartłomiej Kluth i ZAKSA ma już trzy punkty przewagi.

9:7 Nie popisali się teraz jastrzębianie w przyjęciu, a Jakub Macyra nie miał szans udanie skończyć tego ataku.

7:6 Wymiana błędów na linii zagrywki i wreszcie as, którym popisuje się Żaliński.

5:5 Autowy serwis Cedzyńskiego i wykorzystana szansa na remis przez Wojtka Żalińskiego.

3:5 Wojciech Szwed bardzo dobrze zareagował teraz na lewej stronie i zdobywa kolejny punkt dla gości.

2:4 Gospodarze nie zdołali obronić mocnego ataku Stephane Boyera.

1:3 Udany początek gości i dwa punkty przewagi po bloku Bartosza Cedzyńskiego.

POCZĄTEK 4. SETA

Tymczasem we Włoszech trwa drugi set, w którym kilkupunktową przewagę zbudowali sobie siatkarze Perugii i to oni zmierzają po zwycięstwo w tej partii - 18:23.

24:26 Tym razem Wojciech Żaliński nie zdołał przebić się przez blok rywali i to Jastrzębski Węgiel wygrywa tę partię. A to oznacza jedno - gramy dalej.

24:24 Ależ seria Żalińskiego! Dwa udane ataki i szykuje się nam gra na przewagi.

22:24 Boyer z prawego skrzydła i piłka setowa dla Jastrzębskiego Węgla.

22:23 I jeszcze świetny blok w wykonaniu Wojtka Żalińskiego. Czyżby szykowała się zacięta końcówka?

21:23 Bardzo dobrze popracował teraz Żaliński w ataku, a Rejno dokłada punktowy serwis. Czas dla trenera Gardiniego.

19:23 Szczęśliwie zagrywka Macyry przewinęła się przez taśmę i prowadzenie gości rośnie.

19:22 Był kontakt ZAKSY, lecz nie na długo. Kolejny fantastyczny atak Boyera i jeszcze odgwizdana piłka rzucona przez Krzysztofa Rejno.

19:20 ZAKSA również odpowiada środkiem. Krzysztof Rejno pewnie kończy i kończy też Żaliński na lewym skrzydle. Tym samym ZAKSA zbliża się do rywali.

17:20 Po przerwie francuski atakujący serwuje w aut, ale Jakub Macyra pewnie wykorzystuje posłaną do niego piłkę.

16:19 Kolejny błąd serwisowy w wykonaniu kędzierzynian i kolejny udany atak Stephena Boyera. Set zmierza ku końcowi a Gheorghe Cretu prosi o drugi czas.

16:17 Nie skończył swojego ataku Bartłomiej Kluth, lecz i Szymura nie wykorzystuje wypracowanej kontry.

15:17 Po przerwie Fornal serwuje w aut, ale Boyer kończy z prawego skrzydła.

14:16 Tomasz Fornal najpierw nie dał zatrzymać się w ofensywie, a teraz dokłada asa serwisowego. Dwa punkty przewagi gości i czas dla trenera Cretu.

13:13 Błąd za błąd i atak za atak. Tym razem w ofensywie popisali się Macyra i Żaliński.

11:12 Było dużo asów serwisowych w tym meczu, lecz teraz obie drużyny nie mogą odnaleźć się na linii zagrywki.

10:10 Dwie świetnie akcje w wykonaniu Adriana Staszewskiego i na tablicy wyników mamy remis.

8:10 Długa, lecz mało efektowna akcja dla Jastrzębskiego Węgla, a Andrea Gardini również decyduje się na zmiany. Bartosz Cedzyński za Łukasza Wiśniowskiego.

6:9 Tomasz Fornal jeszcze raz skutecznie, jednak skutecznie również Żaliński.

5:8 Nie miał łatwej piłki Stephen Boyer, ale przebił się przez ścianę ZAKSY.

4:7 Tomasz Fornal dwukrotnie nie myli się na lewym skrzydle.

3:5 As serwisowy Rafała Szymury i dwupunktowe prowadzenie jastrzębian.

3:4 Pomylił się w ofensywie Rafał Szymura, jednak błędy popełniają również kędzierzynianie.

2:2 Z kolei w Kędzierzynie Koźlu udanym atakiem ze środka popisuje się Krzysztof Rejno.

Decydująca końcówka premierowej partii włoskiego półfinału dla Itas Trentino, które wygrywa 25:21.

1:1 Wymiana błędów serwisowych na początek trzeciego seta, jednak na boisku dużo zmian. Gheorghe Cretu daje szanse na grę zmiennikom.

POCZĄTEK 3. SETA

A we Włoszech po raz kolejny możemy oglądać wyrównany pojedynek. Na ten moment tablica wyników pokazuje 19:19 w pierwszym secie i zapowiada się zacięta walka w końcówce.

Nic dwa razy się nie zdarza, a jednak! ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie bronić tytułu klubowych mistrzów Europy.

25:21 Błąd serwisowy Tomasza Fornala kończy tego seta. Wielkie święto w Kędzierzynie-Koźlu! Mecz jeszcze trwa, ale już możemy powiedzieć, że ZAKSA po raz drugi z rzędu zagra w wielkim finale Ligi Mistrzów!

24:20 Aleksander Śliwka jeszcze raz z lewej flanki i wielki finał na wyciągnięcie ręki.

23:19 Siatkarze Jastrzębskiego Węgla bardzo dobrze popracowali blokiem, ale w kolejnym uderzeniu Śliwka już się nie myli.

22:18 Teraz przebija się francuski atakujący na drugą stronę, ale Aleksander Śliwka przybliża swoją drużynę do zwycięstwa w secie i co za tym idzie wielkiego finału.

21:17 Nie pomagają sobie jastrzębianie zagrywką w tych kluczowych momentach.

20:16 Stephen Boyer pojawia się na boisku i na dzień dobry zostaje efektownie zablokowany przez duet Huber-Janusz.

19:15 Po przerwie skutecznie atakuje Szymura, ale tym samym odpowiada Kaczmarek.

18:14 Świetne przyjęcie, dokładne rozegranie i Łukasz Kaczmarek w ofensywie. ZAKSA powiększa prowadzenie, a Gardini reaguje czasem.

17:14 Skuteczny atak Fornala po skosie, ale autowy serwis Toniuttiego.

16:13 Wszystko kończy teraz Jan Hadrava, ale po drugiej stronie rehabilituje się Olek Śliwka.

14:12 Śliwka bez bloku w aut. To chyba pierwszy błąd w ofensywie siatkarzy ZAKSY.

13:11 Punkt za punkt, błąd za błąd, ale wciąż na czele drużyna z Kędzierzyna-Koźla.

12:11 Nie odpuszcza Jan Hadrava na prawym skrzydle i jastrzębianie znów zbliżają się do rywali.

11:8 I jeszcze raz środkiem gra Marcin Janusz. Tym razem świetna reakcja Hubera i trzy "oczka" przewagi gospodarzy.

10:8 Szybka odpowiedź Jana Hadravy, ale również kolejna bardzo dobrze rozegrana na środku akcja w wykonaniu ZAKSY.

9:7 W tym secie częściej mylą się gospodarze w polu serwisowym, ale nie zawodzi atak. Kaczmarek efektownie z prawej strony.

8:6 Hadrava punktuje z prawej flanki, a po drugiej stronie na środku pewnie kończy Smith.

6:5 Rafał Szymura nie najlepiej wygląda dziś w przyjęciu, ale odpowiada mocną zagrywką. Dwa asy przyjmującego i Jastrzębie łapie kontakt.

5:2 Jeszcze jeden punktowy blok Hubera, a potem efektowny atak z krótkiej. ZAKSA już ma trzypunktową przewagę.

4:2 Na zagrywce myli się również Hadrava, a Norbert Huber nie daje się przebić Szymurze w ataku.

2:2 Dużo błędów po obu stronach na początku tej drugiej odsłony. Teraz w aut serwuje Kaczmarek.

POCZĄTEK 2. SETA

ZAKSA zbliża się do wielkiego finału. Czy w ich ślady pójdą siatkarze Itasu Trentino? Za moment początek drugiego półfinału. Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji są zeszłoroczni finaliści, którzy pokonali na wyjeździe drużynę Sir Safety Perugia. O tym meczu również będziemy Państwa na bieżąco informować.

25:15 Czym ZAKSA mogłaby zakończyć seta? Oczywiście kolejną fantastyczną zagrywką! David Smith i pierwszy wysoko wygrany set dla dominującej ekipy z Kędzierzyna.

23:15 Tomasz Fornal wreszcie przerywa serię rywali, ale przewaga ZAKSY jest ogromna.

23:13 Czwarty as serwisowy Aleksandra Śliwki! Coś nieprawdopodobnego. Jastrzębianie zupełnie nie radzą sobie w przyjęciu i mamy pierwszą zmianę - Szwed za Szymurę.

22:13 Aleksander Śliwka! Niesamowita seria przyjmującego na linii zagrywki.

20:13 Jan Hadrava nie trafia w bardzo ważnym momencie i wynik rozjeżdża się coraz bardziej.

19:13 I jeszcze raz punktowy serwis obrońców tytułu po przerwie. Aleksander Śliwka powiększa prowadzenie ZAKSY.

18:13 Znakomita odpowiedź kędzierzynian na dobrą serię rywali. Kamil Semeniuk i Łukasz Kaczmarek są do tej pory nie do zatrzymania. O drugą przerwę prosi Andrea Gardini.

16:13 Ben Toniutti uruchamia środek, gdzie dwukrotnie świetnymi atakami popisuje się Łukasz Wiśniewski.

15:11 Oba zespoły nie zwalniają ręki na zagrywce, lecz i Huber i Macyra posyłają swoje zagrywki w aut.

14:10 Rafał Szymura dokłada jeszcze asa serwisowego, ale kędzierzynianie szybko przerywają dobrą serię rywali.

13:9 Bardzo dobrze wygląda dziś lewe skrzydło u obu drużyn i znów wymiana ciosów w wykonaniu duetu Semeniuk-Szymura.

12:7 A po przerwie jeszcze raz Kaczmarek, który ustrzelił swoim serwisem Rafała Szymurę.

11:7 Jan Hadrava zostaje efektownie zatrzymany przez blok kędzierzynian i o pierwszą przerwę prosi Andrea Gardini.

10:7 Piłka po taśmie i as serwisowy na koncie Łukasza Kaczmarka. ZAKSA znów odskakuje.

9:7 Kamil Semeniuk wpada w siatkę, ale Jastrzębski Węgiel nie pomaga sobie zepsutymi zagrywkami. Szkoda, bo była szansa na remis.

7:6 Jastrzębianie nie dają odskoczyć rywalom. Najpierw Fornal, potem Hadrava i znów tylko jedno "oczko" przewagi.

7:4 Bardzo dobra kontra w wykonaniu ZAKSY. Kaczmarek z prawej strony i trzy punkty przewagi gospodarzy.

5:4 Jastrzębianie znów skutecznie z lewej flanki, lecz tym razem punktuje Tomasz Fornal.

5:3 Bardzo wyrównany początek. Cios za cios tym razem w wykonaniu atakujących obu zespołów.

4:2 Kolejny atak Szymury z lewej flanki, jednak szybka odpowiedź ZAKSY, gdzie na środku pewnie kończy Huber.

3:1 Teraz punktowym atakiem popisuje się Kaczmarek, a Semeniuk dokłada asa serwisowego.

1:1 Na początek wymiana ataków dwóch przyjmujących - Kamila Semeniuka i Rafała Szymury.

ZAKSA: Śliwka, Kaczmarek, Janusz, Smith, Semeniuk, Huber, Shoji (L)

Jastrzębski Węgiel: Szymura, Toniutti, Fornal, Wiśniewski, Macyra, Hadrava, Popiwczak (L)

Na parkiecie meldują się już czołowe szóstki.

Przypomnijmy, że to ZAKSA była górą w pierwszym meczu półfinałowym i żeby cieszyć się z awansu do finału kędzierzynianom wystarczą dwa sety.

Już za kilka minut początek miejmy nadzieję wielkiego widowiska.

ZAKSA kontra Jastrzębski Węgiel część trzecia! Kędzierzynianie nie dali rywalom szans zarówno w pierwszym meczu Ligi Mistrzów, jak i w spotkaniu ligowym. Czy i dziś sytuacja się powtórzy? Początek meczu o godzinie 20:00!

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.