EBL: Czarni lepsi od GTK
Piotr Janczarczyk

• Data publikacji: 08.04.2022, 21:17

Trwa 29. kolejka Energa Basket Ligi. W Gliwicach spotkały się drużyny w odmiennych rejonów tabeli. Zgodnie z przewidywaniami Czarni Słupsk pokonali GTK.

Kolejny mecz przedostatniej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegrano w Gliwicach. Po wygranej w Lublinie GTK zrobiło ważny krok w stronę utrzymania, wyprzedzając Hydrotruck Radom w tabeli. Czarni Słupsk nadal walczą o jak największe, nawet pierwsze miejsce po regularnej części sezonu. Na swoim koncie mieli 21 zwycięstw, tyle samo co Stal Ostrów Wielkopolski.

Początek meczu był wyrównany i GTK stawiało czoła wyżej notowanemu rywalowi. Czarni zdobyli większą przewagę dopiero w połowie drugiej odsłony spotkania. Po rzucie za trzy punkty Beau Beecha było 27:23. Gospodarze odparli ten atak i doprowadzili do remisu 29:29. Potem ekipa ze Słupska zdobyła dziewięć kolejnych punktów i do przerwy miała największą przewagę - 38:29.

W drugiej połowie koszykarze Czarnych utrzymywali kilka punktów zapasu. Nie była to jednak bezpieczna przewaga. Na początku czwartej kwarty GTK przegrywało zaledwie 60:63. Odpowiedź gości była znakomita. Po serii 5:0 odbudowali swój zapas. Na pięć minut przed końcem słupszczanie prowadzili 71:62, ale gospodarze zdobyli dziewięć punktów z rzędu i tym samym był remis. Potem byliśmy świadkami kolejnej serii, tym razem 5:0 dla Czarnych. Nadzieję gospodarzom dała trójka Jabariego Hindsa. Przy stanie 76:79 GTK miało piłkę i akcję do końca czasu na remis, ale popełniło prostą stratę. Zespół ze Słupska wygrał 83:76 i nadal będzie walczyć o pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

GTK Gliwice - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 76:83 (14:17, 15:21, 25:22, 22:23)

GTK: Hinds 19, Krajina 16, Put 16, Williams 10, Wiśniewski 6, Radwański 5, Dodd 4, Gołębiowski 0, Busz, Korczyk, Adamczak

Czarni: Beech 18, Lewis 17, Garrett 17, Klassen 13, Jankowski 5, Witliński 4, Young 4, Musiał 4, Słupiński 1, Szczepanek, Oleksy, Kulikowski.