ATP Marrakesz: wielki sukces Jana Zielińskiego
sirobi 2021

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 08.04.2022, 19:56

Jan Zieliński i Andrea Vavassori pokonali rozstawionych z numerem pierwszym Fabrice'a Martin oraz Andreya Golubeva podczas zawodów ATP 250 w Marrakeszu. Polsko-włoski duet obronił dwie piłki meczowe i po emocjonującym spotkaniu zagwarantował sobie udział w finale turnieju.

Obie pary od samego początku meczu znakomicie spisywały się podczas gemów serwisowych. Pomimo kilku breakpointów żaden z debli nie pokusił się o przełamanie. W związku z tym losy inauguracyjnej partii rozstrzygnął tie-break. W nim świetny start zaliczyli Jan Zieliński i Andrea Vavassori, lecz zaliczka jednego przełamania nie wystarczyła do wygrania seta. Ostatecznie Fabrice Martin oraz Andrey Golubev zwyciężyli tę część spotkania 7:4.

Drugi set przebiegał identycznie, lecz z jeszcze większą przewagą serwujących, którzy dominowali w każdym kolejnym gemie. Wyjątkiem była rozgrywka numer dwanaście, kiedy dwie szansę na przełamanie, a jednocześnie na zamknięcie pojedynku mieli Francuz i Kazach. Wówczas polsko-włoski duet utrzymał nerwy na wodzy doprowadzając do drugiego tie-breaka. Tym razem to rozstawieni z jedynką lepiej rozpoczęli decydującą rozgrywkę. Wtedy wolą walki wykazali się Zieliński i Vavassori, którzy najpierw odrobili straty, a po chwili zapisali drugą część meczu na swoje konto.

Awans do finałowego meczu ustalił super tie-break. Również i w trzeciej partii nie zabrakło emocji. Sytuacja na tablicy wyników zmieniała się co kilka chwil. Początkowo na prowadzeniu znajdowali się Martin oraz Golubev, później inicjatywę na korcie przejęli Polak i Włoch, którzy z kolei prowadzili już 9:7. Wówczas dwa punkty z rzędu zwyciężyła wyżej notowana para, ale kolejne dwie wymiany należały do Zielińskiego oraz Vavassoriego. Tym samym to duet, który po raz pierwszy połączył swoje siły wystąpi w finale zawodów, gdzie ich rywalami będą Rafael Matos z Davidem Hernandezem.

Jan Zieliński/Andrea Vavassori (POL/ITA) - Fabrice Martin/Andrey Golubev (FRA/KAZ) 6:7(4), 7:6(5), 11:9