Hokej - MŚ 1B kobiet: zwycięstwo Polek na otwarcie

• Data publikacji: 08.04.2022, 22:18

W Katowicach rozpoczęły się mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet dywizji 1B. W pierwszym meczu Polki wygrały 3:1 z Kazachstanem.

W 2020 i 2021 roku hokejowe mistrzostwa świata kobiet dywizji 1B zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Tegoroczna edycja rozgrywana jest w Jantor Arenie w Katowicach, więc Polki u siebie mają okazję do zrobienia kolejnego ważnego kroku w rozwoju tej dyscypliny. W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z Kazachstanem. Rywalki objęły prowadzenie już w drugiej minucie po bramce Tatjany Korolewej. Potem Polki złapały właściwy rytm i w 14. minucie wyrównały za sprawą Karoliny Późniewskiej.

Druga tercja należała do gospodyń. Bramki dla polskiego zespołu zdobyły Julia Zielińska i Oliwia Tomczok. Tym samym po 40 minutach Polki prowadziły 3:1. Później już nasza drużyna musiała tylko bronić wyniku i robiła to skutecznie. Kazachstan nie trafił już do polskiej bramki. Reprezentantki Polski także nie podwyższyły wyniku, ale mimo tego triumfowały 3:1. Tym samym udanie rozpoczęły mistrzostwa świata. Jutro Polki zagrają ze Słowenkami, które na otwarcie wygrały z Włoszkami.

Kazachstan - Polska 1:3 (1:1, 0:2 ,0:0)

Słowenia - Włochy 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Chiny - Korea Południowa 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)