PKO Ekstraklasa: ważna wygrana Zagłębia
Jakub Strzelczyk Photography

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 08.04.2022, 20:35

Zagłębie Lubin pokonało 3:1 Stal Mielec na inaugurację 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Lubinianie do 70. minuty przegrywali, ale słowacko-czeski duet Dolezal-Daniel odwrócił losy spotkania. Gospodarze po zdobyciu trzech punktów zbliżyli się do mielczan na dwa "oczka"

W inauguracyjnych czterdziestu pięciu minutach drużyną stwarzającą więcej szans byli goście. Pierwszą groźną sytuację stworzyła Stal. W czwartej minucie głową uderzał Oskar Zawada, ale przed stratą bramki uchronił swój klub Kacper Bieszczad. Niedługo później golkipera gospodarzy sprawdził Krystian Getinger, oddając dobry strzał z woleja. W samej końcówce piłka znalazła drogę do siatki po strzale Mateusza Matrasa. Powtórki i analiza VAR pokazały jednak wyraźnego spalonego. Dużym rozczarowaniem była postawa Zagłębia, które oddało tylko dwa uderzenia.

Kwadrans drugiej odsłony ponownie był dominacją mielczan. W 50. minucie po kontakcie z Sasą Baliciem w polu karnym upadł Maksymilian Sitek. Początkowo Sebastian Krasny wskazał na jedenasty metr od bramki, ale po obejrzeniu powtórek, zmienił decyzję, dodatkowo karając zawodnika Stali żółtą kartką. W 56. po zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki wbił Oskar Zawada. Po zdobytym golu mielczanie cofnęli się głęboko na własną połowę. Szarżę lubinian zapoczątkował Martin Dolezal, wykorzystując dobre dośrodkowanie Kacpra Chodyny. Kilka minut później było już 2:1. Daleko z bramki wyszedł Rafał Strączek. Po jego interwencji głową futbolówka poleciała pod nogi Erika Daniela, a ten przepięknym strzałem z 40. metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nie był to koniec festiwalu strzeleckiego Zagłębia. W 85. minucie wynik, ponownie po główce, ustalił Dolezal.

Zagłębie Lubin - Stal Mielec: 3:1 (0:0)

Bramki: 71', 85' Dolezal, 79' Daniel - 56' Zawada

Zagłębie: Bieszczad - Chodyna, Chancellor, Kopacz, Balić (55' Bartolewski) - Scekić (55' Hinokio) (82' Pieńko), Daniel, Łakomy, Starzyński (70' Poręba), Szysz (46' Dieng) - Dolezal

Stal: Strączek - Żyro, Matras, Flis, Czorbadżijski, Getinger - Tomasiewicz, Domański, Kasperkiewicz (73' Urbańczyk), Sitek (82' Maj) - Zawada (69' Steczyk)

Żółte kartki: 45' Balić, 88' Łakomy - 38' Zawada, 50' Sitek, 90' Maj

Sędzia: Sebastian Krasny