PKO Ekstraklasa: zaskakująca porażka Pogoni
Patrycja Smalkowska/Pogoń Szczecin

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 08.04.2022, 22:55

Spotkanie 28. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Płock zakończyło się zaskakującym zwycięstwem gości. Po golu Drygasa dla gospodarzy oraz trafieniach Sekulskiego i Jorginho dla płocczan padł wynik 2:1.

Przed tym meczem piłkarze „Portowców” znajdowali się na pierwszej lokacie z 56. punktami na koncie. Zawodnicy „Nafciarzy” byli zaś na szóstej pozycji z dorobkiem 39. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami płocczanie triumfowali 1:0, jednak w rewanżu to podopieczni Kosty Runjaicia wydawali być się faworytem.

Już w 9. minucie płocczanie mogli wyjść na prowadzenie, ale Jorginho straszliwie chybił. W końcu w 33. minucie zobaczyliśmy pierwszego gola. Nienajlepsze zachowanie obrońców Wisły wykorzystał Kamil Grosicki i nie dał najmniejszych szans na interwencję Krzysztofowi Kamińskiemu. Pogoń nie nacieszyła się jednak zbyt długo z prowadzenia, bowiem już cztery minuty później goście doprowadzili do wyrównania, chociaż chwilkę wcześniej szczecinianie byli bardzo blisko podwyższenia prowadzenia na 2:0. Piłka po uderzeniu Łukasza Sekulskiego dostała rykoszetu, co zaskoczyło zupełnie Dante Stipice i nie dało żadnych szans na skuteczną obronę Chorwatowi.

Początek drugich 45 minut był dość niemrawy. Zmieniło się to w 63. minucie, kiedy to Jorginho wyprowadził "Nafciarzy" na prowadzenie. Sytuacja to zmusiła Pogoń do zwiększenia częstotliwości ataków. Pomimo kilku naprawdę niezłych okazji na doprowadzenie do wyrównania, rezultat spotkania już się nie zmienił i to zawodnicy kierowani przez Pavola Stano mogą wracać na Mazowsze z podniesionymi głowami po triumfie 2:1.

Wynik ten spowodował, że Pogoń po tej kolejce może spaść nawet na trzecią lokatę w lidze. Wisła z kolei udowodniła, że ciągle liczy się w walce o czwarte miejsce, które da prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Pogoń Szczecin – Wisła Płock 1:2 (1:1)

Bramki: 33' Grosicki - 37' Sekulski, 63' Jorginho

Pogoń: Stipica - Mata, Malec, Triantafyllopoulos, Bartkowski (73' Kostorz) - Dąbrowski - Grosicki, Kowalczyk (79' Bichakczjan), Drygas (60' Carlos), Fornalczyk (60' Żurawski) - Parzyszek (60' Kucharczyk)

Wisła: Kamiński - Tomasik, Chrzanowski, Michalski, Zbozień (80' Lagator) - Lesniak, Szwoch (82' Furman) - Vallo, Jorginho (70' Kolar), Pawlak (70' Błachewicz) - Sekulski (70' Tuszyński)

Żółte kartki: 36' Drygas - 6' Zbozień, 46' Lesniak

Sędzia: Piotr Lasyk