Short track - MŚ: udane eliminacje Polek

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 08.04.2022, 22:24

Dziś w Montrealu rozpoczęły się mistrzostwa świata w short tracku. Dobrze rozpoczęły je Polki, na czele z Natalią Maliszewską.

Pierwszego dnia rozegrane zostały eliminacje i preeliminacje na wszystkich dystansach indywidualnych kobiet i mężczyzn. Do udanych zaliczą je nasze panie. Natalia Maliszewska pewnie zakwalifikowała się do ćwierćfinałów na 500 i 1000 m, oraz do półfinałów na 1500 m. Blisko powtórzenia jej wyniku były także pozostałe dwie nasze reprezentantki - Nikola Mazur i Kamila Stormowska. Obie awansowały do kolejnych rund na 500 i 1500 m. Nie zobaczymy ich jednak już w biegach na 1000 m.

Mniej powodów do radości miał jedyny nasz przedstawiciel w rywalizacji mężczyzn. Michał Niewiński najpierw dobiegł 4. na 1500 m (awansowało 2 najlepszych), następnie upadł w preeliminacjach na 500 m, a na koniec dnia zajął ostatnie miejsce w swoim biegu na 1000 m. Polaka zobaczymy więc już tylko w bigach decydujących o klasyfikacji na dalszych pozycjach.

Przypomnijmy, że poza poszczególnymi dystansami, zawodnicy walczą również o punkty, które przełożą się na klasyfikację wielobojową, w której to zostaną rozdane najbardziej prestiżowe medale dla najlepszych łyżwiarzy na świecie. Wiemy już, że wśród pań tytułu nie obroni Suzanne Schulting. Holenderka, która na igrzyskach w Pekinie wywalczyła 4 medale, w tym 2 złote, już w Kanadzie otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rok temu na mistrzostwach świata Schulting wywalczyła 5 złotych medali na 5 rozgrywanych konkurencji.