NHL: zwycięstwo lidera po dogrywce

• Data publikacji: 09.04.2022, 11:00

Liga NHL nie zwalnia tempa. W dwóch kolejnych dniach rozegrano kilkanaście spotkań. W jednym z najciekawszych Colorado Avalanche wygrali po dogrywce z Winnipeg Jets.

Czwartek/piątek

Dallas Stars w Konferencji Zachodniej zajmują ósme miejsce i zapewne do końca będą walczyć o awans do fazy play-off. W ważnym dla siebie meczu podejmowali Toronto Maple Leafs, czyli trzecią drużynę na Wschodzie. Spotkanie było wyrównane. Goście obejmowali prowadzenie, ale Gwiazdy trzykrotnie potrafiły odpowiedzieć. Na ponad dwie minuty przed końcem podstawowego czasu gry do dogrywki doprowadził Joe Pawelski. W dodatkowej części meczu zespół z Toronto ponownie jako pierwszy zdobył bramkę. Zwycięstwo 4:3 Liściom zapewnił Auston Matthews. Serii porażek nie przerwali Chicago Blackhawks. Trzeci od końca zespół na Zachodzie uległ przedostatniemu Seattle Kraken 0:2.

Ottawa Senators - Nashville Predators 2:3
New Jersey Devils - Montreal Canadiens 4:7
New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3:0
Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 1:4
Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 5:3
Chicago Blackhawks - Seattle Kraken 0:2
Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 3:4 (po dogrywce)
Arizona Coyotes - Vancouver Canucks 1:5
Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 2:3
San Jose Sharks - Calgary Flames 2:4

Piątek/sobota

Colorado Avalanche już na pewno zagra w fazie play-off. Wygrywając z Winnipeg Jets, zespół ten umocnił się na prowadzeniu na Zachodzie. Odrzutowce zajmują 11. miejsce i nieco oddali się od najlepszej ósemki. Po szczęśliwym trafieniu Nicolasa Aube-Kubela prowadzenie objęli Avalanche. Jednak po 20 minutach było 2:1 dla Winnipeg. Gospodarze szybko stracili korzystny wynik. Na początku trzeciej tercji było już 4:2 dla Lawin mimo niewykorzystanego rzutu karnego. Jets walczyli do końca. Przy stanie 3:4 w końcówce grali w przewadze, wycofali bramkarza i do dogrywki doprowadził Nikolaj Ehlers. Zwycięskie trafienie dla Colorado Avalanche zdobył Cale Makar.

Tampa Bay Lightning - Boston Bruins 1:2 (po dogrywce)
Florida Panthers - Buffalo Sabres 4:3
Carolina Hurricanes - New York Islanders 1:2
St. Louis Blues - Minnesota Wild 4:3 (po dogrywce)
Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 4:5 (po dogrywce)