Fortuna 1 Liga: sensacyjna porażka Miedzi, legniczanie boleśni skarceni za minimalizm

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 09.04.2022, 20:04

Spotkanie 27. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Stomilem Olsztyn zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem gości. Po golach Dampca i Mikity dla olsztynian oraz trafieniu Mijuskovicia dla gospodarzy padł wynik 2:1.

Przed tym meczem piłkarze „Miedzianki” znajdowali się na bardzo pewnej pierwszej lokacie z 60. punktami na koncie. Zawodnicy „Dumy Warmii” byli zaś w strefie spadkowej na siedemnastej pozycji z dorobkiem 21. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami Stomil zaskakująco wygrał 3:0, ale w rewanżu to legniczanie wydawali być się zdecydowanym faworytem, tym bardziej, że zapewne bardzo chcieli zmazać plamę z września ubiegłego roku.

Od początku meczu legniczanie przeważali na placu gry i starali się jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Udało im się to jednak w samej końcówce pierwszej połowy, a dokładnie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gdy gola zdobył Nemanja Mijusković.

Od początku drugich 45 minut legniczanie zmniejszyli już tempo ataków, ale w w miarę kontrolowali to co działo się na boisku. Gospodarze jednak zostali za to bardzo boleśnie skarceni w 82. minucie, kiedy to po rzucie wolnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Maciej Dampc i mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Nie był to jednak koniec złych wieści dla podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego, bowiem już trzy minuty później rzut karny na bramkę zamienił Patryk Mikita. Legniczanie próbowali jeszcze bardzo rozpaczliwie doprowadzić do remisu, ale sztuka ta już się im nie udała.

Dla Miedzi to dopiero trzecia porażka w sezonie, a pierwsza od końcówki września, kiedy to przegrali oni właśnie ze Stomilem. Olsztynianie zaś dzięki tym jakże cennym trzem punktom tracą do bezpiecznej lokaty dającej utrzymanie zaledwie trzy "oczka".

Miedź Legnica  – Stomil Olsztyn 1:2 (0:0)

Bramki: 45+1' Mijusković - 82' Dampc, 85' Mikita(k.)

Miedź: Lenarcik - Carolina, Aurtenetxe, Mijusković, Gammelby - Chuca (87' Garcia), Tront, Lehaire (73' Matuszek) - Zapolnik, Makuch (78' Drzazga), Śliwa

Stomil: Tobiasz - Straus, Bwanga, Czajka (46' Lafrance) - Moneta, Żwir, Spychała (57' Sobol), Remisz (72' Dampc) - Wójcik (72' Toporkiewicz), Shibata (46' Reiman) - Mikita

Żółte kartki: 57' Lehaire, 81' Carolina, 90+5' Garcia - 65' Bwanga, 90+5' Żwir

Sędzia: Łukasz Lewandowski