Szermierka - MŚJiK: Polacy bez sukcesów w sobotę

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 09.04.2022, 18:54

Izraelka Michal Cohen i Włoch Fabio Mastromarino okazali się katami Biało-Czerwonych w sobotniej rywalizacji Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szermierce. Polacy ponownie bez sukcesów.

Przedostatni dzień Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szermierce przebiegł pod znakiem rywalizacji w szpadzie kadetów i kadetek. U kobiet rywalizowała polska trójka: Laura Misiak, Oliwia Tercjak i Cecylia Cieślik. Najlepiej w fazie grupowej spisała się pierwsza z wymienionych, która wygrała cztery walki i znalazła jedną pogromczynię. Tercjak zanotowała bilans 3:3, a Cecylia Cieślik wygrała dwa pojedynki, a przegrała cztery.

Turniej główny nie poszedł po myśli Polek. Należy zacząć od tego, że już w fazie 1/64 finału naprzeciw siebie stanęły Oliwia Tercjak i Cecylia Cieśli. Lepsza okazała się Cieślik, która pokonała rodaczkę 15:9, ale w kolejnej walce przegrała z Izraelką Michal Cohen 15:6. Niestety, ta zawodniczka okazała się w sobotę pechowa dla Polek, bo Laura Misiak najpierw wygrała z Silvią Gomez Lopez 11:10, ale później pokonała ją właśnie Cohen w stosunku 15:10. Izraelka odpadła już w kolejnej rundzie. Po złoto w szpadzie kadetek sięgnęła Turczynka Aleyna Erturk wygrywając w finale z Ukrainką Anną Maksymenko 15:11.

1. Aleyna Erturk – Turcja
2. Anna Maksymenko – Ukraina
3. Hailin Chen – Hongkong i Mizuki Homma – Japonia
20. Laura Misiak - Polska
63. Cecylia Cieślik – Polska
69. Oliwia Tercjak – Polska

Spore nadzieje wzbudzili w nas szpadziści. Ireneusz Filek w fazie grupowej nie poniósł w sześciu walkach żadnej porażki, Szymon Wojciechowski wygrał pięć walk i uległ rywalowi w jednej walce, a Paweł Kłytta zanotował bilans 2:4. W walce bezpośredniej Paweł Kłytta najpierw wygrał z zawodnikiem o egzotycznej narodowości Wysp Dziewiczych – Kruzem Schembrim 15:12, ale później musiał uznać wyższość Włocha Fabio Mastromarino (6:15). Słabo poszło Szymonowi Wojciechowskiemu, który w pierwszej rundzie miał wolny los, a później przegrał z Brytyjczykiem Aleciem Brookiem – 8:15. Ireneusz Filek też zaczął od drugiej rundy – tam wygrał z Larsem Ponikvarem 15:7, by później przegrać ze wspomnianym Włochem – Mastromarino 8:15. Po złoto sięgnął Amerykanin Samuel Imrek, który w finale zwyciężył Izraelczyka Alona Sarida 15:9.