PKO Ekstraklasa: hit kolejki nudnym widowiskiem na remis

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 09.04.2022, 19:24

Hitem tej kolejki PKO Ekstraklasy było starcie pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa. Mecz był jednak daleki od definicji wielkiego starcia. Spotkanie było nudne, akcji było jak na lekarstwo. Koniec końców obie drużyny zremisowały ze sobą 1:1. Bramki strzelili Lubomir Satka oraz Rafa Lopes.

Pierwsze minuty spotkania w Poznaniu nie zachwyciły i mecz nie porwał tak, na jakiego był zapowiadany. Pojawiło się sporo faulów, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 7. minucie bliski szczęścia był Joao Amaral, ale jego uderzenie wylądowało na poprzeczce. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu ujrzeliśmy dopiero w 30. minucie. Lech Poznań otrzymał rzut wolny z okolic czterdziestego metra, podanie przedłużył Dawid Kownacki, a całą akcję zamknął Lubomir Satka. Tuż przed końcem pierwszej połowy Legia wyrównała wynik. Była to bardzo podobna bramka do tej pierwszej. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkował Josue, a do piłki najwyżej wyskoczył Rafa Lopes, który pięknym strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Tym o to sposobem pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga połowa rozpoczęła się od wrzucenia wyższego biegu przez Kolejorza. W 47. minucie dobrą okazję miał Mikael Ishak, ale tym razem na posterunku znalazł się Richard Strebinger. Dominacja Lecha trwała dalej, ale nic więcej konkretnego z tego nie wyniknęło. Legia dzielnie się broniła i tylko czekała na dogodną okazję do kontrataku. Te nie nadeszły. Mecz ponownie przerodził się w nudne widowisko, które zostało zdefiniowane przez Lech Poznań będący cały czas przy piłce i Legię, która się broniła. Pojawiło się też mnóstwo fauli oraz nieczystej gry. Nawet końcówka spotkania nie zmieniła obrazu tego meczu. Spotkanie na Bułgarskiej zakończyło się remisem.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:1 (1:1)

Bramki: 30' Satka - 41' Lopes

Lech: van der Hart - Kędziora (79' Pereira), Satka, Milić, Rebocho - Murawski, Karlstrom (79' Kwekweskiri) - Kownacki, Amaral (73' Ba Loua), Kamiński (79' Skóraś) - Ishak (84' Marchwiński)

Legia: Strebinger - Johansson, Rose, Wieteska, Jędrzejczyk - Slisz, Celhaka (46' Sokołowski (78' Kharatin)) - Kastrati (56' Verbić), Josue, Rosołek - Lopes (62' Pekhart)

Żółte kartki: Ishak - Johansson, Slisz

Czerwona kartka: Kharatin

Sędzia: Damian Sylwestrzak