Hokej - MŚ 1B: drugie zwycięstwo Polek

• Data publikacji: 09.04.2022, 21:56

Reprezentantki Polski sięgnęły po drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata dywizji 1B w Katowicach. Polski zespół pewnie wygrał 4:0 ze Słowenią.

W piątek Polki bardzo dobrze rozpoczęły mistrzostwa od zwycięstwa 3:1 z Kazachstanem. Ich drugi rywal w Jantor Arenie, Słowenia także zanotowała zwycięstwo 3:1 z Włochami. Dzisiejsze spotkanie było niezwykle ważne dla obydwu zespołów. Stawką było dołączenie do Chin w gronie ekip z kompletem dwóch wygranych. W piątej minucie Słowenki miały rzut karny, ale nie wykorzystały go. Po pierwszej części meczu był bezbramkowy remis.

W drugiej tercji nasz zespół miał znakomity fragment. W 31. minucie meczu Polki dwukrotnie pokonały bramkarkę rywalek. Wiktoria Sikorska i Ewelina Czarnecka wyprowadziły gospodynie na prowadzenie 2:0. W ostatniej odsłonie meczu reprezentantki naszego kraju jeszcze powiększyły przewagę. Na początku trzeciej tercji na 3:0 w przewadze trafiła Ida Talanda. Na trzy minuty przed końcem wynik na 4:0 ustaliła Wiktoria Dziwok. Tym samym Polki sięgnęły po drugie zwycięstwo i są w bardzo dobrej sytuacji po początkowej fazie turnieju.

Polska - Słowenia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Korea Południowa - Kazachstan 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Włochy - Chiny 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)