La Liga: zwycięstwo Królewskich w derbach
Mervat [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Hubert Dondalski
  • Data publikacji: 09.04.2022, 22:52

Sobotnie spotkania w La Liga zakończyły derby stolicy Hiszpanii - Real Madryt podejmował Getafe FC. Królewscy dominowali mecz od początku do końca i zwyciężyli 2:0 po bramkach Casemiro oraz Lucasa Vazqueza.

Od pierwszych minut to spotkanie należało do podopiecznych Carlo Ancelottiego. Już w 4. minucie Karim Benzema wpakował piłkę do siatki, ale Francuz był na spalonym. Dziesięć minut później Lucaz Vazquez znalazł sobie trochę miejsca na skraju pola karnego i oddał całkiem dobry strzał, który to jednak przeleciał centymetry od prawego słupka. Królewscy ruszyli za ciosem i pięć minut później swoją okazję miał Federico Valverde. Urugwajczyk otrzymał wysokie podanie od Karima Benzemy i zdecydował się na strzał z pierwszej piłki wolejem, piłka przy tym jeszcze skozłowała, ale David Soria popisał się niekiepską interwencją.

Po tej akcji tempo spotkania odrobine spadło i po dwóch kwadransach tego meczu dalej na tablicy wyników widniał bezbramkowym remis. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Realowi udało się przełamać defensywę rywali. Vinicius Junior otrzymał piłkę z lewej strony i posłał dośrodkowanie w pole karne i choć piłka minęła Karima Benzeme, tak w ostatniej chwili dopadł do niej Casemiro, który "szczupakiem" wpakował futbolówkę do siatki! Tym samym pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się widokiem zadowolonych Królewskich.

Druga połowa derbów na Santiago Bernabeu wyglądała w dalszym ciągu tak samo. Real Madryt od pierwszych minut dominował na boisku i przeważał w posiadaniu piłki. Groźny strzał w 65. minucie oddał Federico Valverde. Podopieczni Carlo Ancelottiego zdecydowali się na ciekawe rozegranie rzutu wolnego, gdzie piłka została wystawiona Urugwajczykowi, a jego strzał minął o milimetry prawy słupek bramki Getafe. Druga bramka padła trzy minuty później. Lucas Vazquez rozegrał dwójkową akcję z Rodrygo, która zakończyła się zmieszczeniem futbolówki w siatce przez Hiszpana.

Kolejna bramka nie zniechęciła gospodarzy do dalszych działań. W dalszym ciągu trwało bombardowanie bramki rywali, a przez ich linię obrony szła akcja za akcją. Na dwóch bramkach jednak licznik się zatrzymał i Królewscy mogli dopisać trzy punkty do swojego dorobku.

Real Madryt - Getafe FC 2:0 (1:0)

Bramki: 38' Casemiro, 68' Vazquez

Real: Courtois - Vazquez, Militao, Alaba (86' Nacho Fernandez), Marcelo - Valverde, Casemiro (75' Ceballos), Camavinga - Rodrygo, Benzema (75' Bale), Vinicius Junior (84' Asensio)

Getafe: Soria - Suarez, Cuenca, Djena, Mitrović, Olivera Miramontes - Maksimović, Villar (74' Florentino), Alena (46' Oscar Rodriguez) - Unal, Mayoral (46' Sandro Ramirez)

Żółte kartki: Casemiro, Valverde - Olivera, Djene

Sędzia: Cesaro Soto Grado