Tenis stołowy - Liga Mistrzyń ETTU: KTS najlepszą drużyną w Europie!

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 10.04.2022, 10:36

Tenisistki stołowe KTS-u Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zwyciężyły w Lidze Mistrzyń! W drugim spotkaniu finałowym podopieczne Zbigniewa Nęcka zwyciężyły 3:2 z TTC Berlin Eastside, i po raz drugi odniosły triumf w rozgrywkach europejskich.

W porównaniu do pierwszego spotkania finałowego, szkoleniowiec tarnobrzeskiego klubu nie mógł brać pod uwagę Elizabety Samary. Rumuńska zawodniczka odniosła kontuzję w pierwszym meczu, a jej miejsce w kadrze zajęła Yu Fu.

I to właśnie ta zawodniczka jako pierwsza pojawiła się przy stole, a jej rywalką była Nina Mittelham. Był to mecz bez historii, bowiem zawodniczka niemieckiego klubu bez większych problemów wygrała bez straty seta i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie.

Drugim spotkaniem był pojedynek Xiaony Shan z Xiaoxin Yang. Obie zawodniczki mierzyły się w pierwszym spotkaniu, a zwycięsko wyszła z niego zawodniczka tarnobrzeskiego klubu. Podobnie jak w ubiegły piątek, tak i w rewanżu mecz stał na wysokim poziomie, a do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był set numer pięć. W nim więcej zimnej krwi zachowała Yang, która zwyciężyła 6:3, wyrównując stan rywalizacji.

Kolejnym spotkaniem, które zostało bardzo szybko rozstrzygnięte, była rywalizacja Britty Eerland z Han Ying. Zawodniczka KTS-u zwyciężyła ekspresowo, w całym spotkaniu oddając rywalce zaledwie 15 punktów.

Postawione pod ścianą gospodynie musiały zwyciężyć w czwartym pojedynku, aby przedłużyć swoje szanse na zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Z tą presją fantastycznie poradziła sobie Nina Mittelham, która w rywalizacji z Xiaoxin Yang pozwoliła jej „urwać” zaledwie seta.

W decydującym pojedynku naprzeciw siebie stanęły Xiaona Shan z Yu Fu. Mecz był pełen walki i zwrotów akcji, jednak ostatecznie to zastępująca Elizabetę Samarę zawodniczka odniosła zwycięstwo, pieczętując triumf swojej drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Dla klubu z Podkarpacia to drugie zwycięstwo europejskich rozgrywek w historii. Poprzednio podopieczne Zbigniewa Nęcka wygrały te prestiżowe rozgrywki w sezonie 2018/2019.

TTC Berlin Eastside - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3

Nina Mittelham – Yu Fu 3:0 (11:8, 11:7, 11:5)

Shan Xiaona – Yang Xiaoxin 2:3 (7:11, 5:11, 11:9, 12:10, 3:6)

Britt Eerland – Han Ying 0:3 (2:11, 6:11, 7:11)

Nina Mittelham – Yang Xiaoxin 3:1 (14:12, 5:11, 11:9, 11:9)

Shan Xiaona – Yu Fu 1:3 (12:10, 9:11, 7:11, 4:11)