Fortuna 1 Liga: Skra urywa punkty Widzewowi w ostatniej akcji meczu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 10.04.2022, 17:02

Spotkanie 27. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a Widzewem Łódź zakończyło się remisem. Po golach Terpiłowskiego i Hanouska dla lodzian oraz trafieniach Paluszka i Holika dla częstochowian padł wynik 2:2.

Przed tym meczem piłkarze „Skrzaków” znajdowali się na dwunastej lokacie z 30. punktami na koncie. Zawodnicy „Czerwono-Biało-Czerwonych” byli zaś drugiej pozycji z dorobkiem 49. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami Widzew wygrał aż 4:0 i w rewanżu również wydawał być się zdecydowanym faworytem, tym bardziej, że pomimo tego, że to Skra była oficjalnym gospodarzem gry, mecz miał miejsce na stadionie przy alei Piłsudskiego 138.

Mecz rozpoczął się dość wyrównanie, bez większej przewagi żadnej ze stron. W 19. minucie ujrzeliśmy pierwszego gola. Po niezłym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, swoją debiutancką bramkę w barwach Skry zdobył głową Aleksander Paluszek. Już dziewięć minut później łodzianie zdołali jednak wyrównać wynik rywalizacji. W zamieszaniu po kornerze najlepiej odnalazł się Ernest Terpiłowski i młody pomocnik zdobył kolejną bramkę dla Widzewa w tym sezonie. W kolejnych minutach gra była otwarta, a mecz z pewnością mógł podobać się kibicom. Co ważne, częstochowianie nie ograniczali się jedynie do defensywy, a grali naprawdę fajnie i ofensywnie.

Od początku drugich 45 minut Widzew zdecydowanie zwiększył posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na dogodne okazje do wyjścia na prowadzenie. W 80. minucie Dawid Niedbała zagrał ręką we własnym polu karnym, a sędzia po analizie VAR zdecydował podyktować się rzut karny dla Widzewa. "Jedenastkę" na gola bardzo pewnie zamienił Czech Marek Hanousek. Kiedy wydawało się, że podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrają 2:1, w ostatniej akcji meczu po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki strzeżonej przez Henricha Ravasa wcisnął Mariusz Holik, zapewniając swojej drużynie jakże cenny punkt.

Skra Częstochowa  – Widzew Łódź 2:2 (1:1)

Bramki: 19' Paluszek, 90+6' Holik - 28' Terpiłowski, 82' Hanousek(k.)

Skra: Kos - Burman (62' Niedbała), Mesjasz, Paluszek - Holik, Olejnik, Baranowicz (85' Malec), Pyrdoł (62' Kwietniewski) - Nocoń (76' Sajdak), Lukoszek - Mas (76' Ropski)

Widzew: Ravas - Stępiński, Hanousek, Kreuzriegler - Zieliński, Kun, Lipski (88' Nowak), Gołębiowski (46' Nunes) - Hansen (90+1' Mucha), Terpiłowski - Kita (65' Guzdek)

Żółte kartki: 6' Pyrdoł, 33' Baranowicz, 82' Olejnik, 90' Paluszek - 78' Nunes

Sędzia: Dominik Sulikowski