PKO Ekstraklasa: zwycięstwo Warty Poznań

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.04.2022, 15:02

Warta Poznań wygrała 1:0 z Cracovią w spotkaniu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w 60. minucie Adam Zrelak.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim nie dostarczył zbyt wielu wrażeń. W pierwszej połowie zostały oddane ledwie dwa strzały celne. Autorem żadnego z nich nie był piłkarz Warty Poznań, mimo że do składu po pauzie za kartki wrócił Adam Zrelak. Goście zagrażali bramce Jędrzeja Grobelnego po strzale z dystansu i główce Rivaldinho, która wylądowała na poprzeczce.

Po przerwie gospodarze prezentowali się już lepiej. W nagrodę w 60. minucie skutecznie dobił Zrelak i wyprowadził Wartę na prowadzenie. Cracovia po straconym golu nie poprawiła swojej gry. Kolejne roszady Jacka Zielińskiego także nie przynosiły skutku, ale w 83. minucie Rivaldinho został wycięty przez Grobelnego i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł sam faulowany, jednak tylko trafił w poprzeczkę. Skromne zwycięstwo poznaniaków stało się faktem i uciekli na osiem punktów od strefy spadkowej.

Warta Poznań - Cracovia: 1:0 (0:0)

Bramka: 60' Zrelak

Warta: Grobelny - Trałka, Szymonowicz, Ivanov - Grzesik, Kopczyński (46' Kupczak), Luis (62' Papeau), Kiełb (87' Matuszewski), Szczepański (62' Maenpaa), Castaneda (89' Jakóbowski) - Zrelak

Cracovia: Hrosso - Jablonsky, Ghitta, Pestka - Hanca, Knap, Rasmussen (82' Lusiusz), Rakoczy (71' Kakabadze), van Amersfoort (71' Konoplanka), Rocha (82' Thiago) - Rivaldinho

Żółte kartki: 4' Kopczyński, 54' Kupczak, 83' Grobelny, 90+2' Jakóbowski

Sędzia: Paweł Raczkowski