PKO Ekstraklasa: ważne zwycięstwo Wisły Kraków

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.04.2022, 17:12

Wisła Kraków 4:1 wygrała z Górnikiem Zabrze w starciu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Była to pierwsza wygrana gospodarzy w 2022 roku.

Mecz Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze miał duże znaczenie dla obu drużyn. "Biała Gwiazda" koniecznie potrzebowała trzech punktów, by zbliżyć się do bezpiecznego miejsca w tabeli. Goście nadal mieli szanse na zajęcie czwartego miejsca, lecz po wygranej Lechii, wiadomo było, że jeśli z Wisłą nie wygrają, to dystans się zwiększy. W pierwszej połowie lepiej wyglądali "Górnicy". Dobre sytuacje zmarnowali Patryk Krawczyk i Bartosz Nowak. Drużyna Jerzego Brzęczka oddała tylko jeden celny strzał, kiedy to próbował z dystansu Marko Poletanović. Mimo to udało im się zdobyć bramkę. W 43. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki wbił Krawczyk.

W drugich czterdziestu pięciu minutach doszło do szybkiego wyrównania. W 51. minucie Lukas Podolski popisał się kapitalnym uderzeniem, nie dając szans defensywie Wisły na skuteczną interwencję. Wydawało się, że trudno będzie po raz drugi "Wiślakom" wyjść na prowadzenie, ale nic bardziej mylnego. W 69. minucie padła kolejna ładna bramka, tym razem autorstwa Stefana Savicia. Pięć minut później było już 3:1. Faulowany w polu karnym przez Daniela Bielicę był Luis Fernandez, który także okazał się skutecznym egzekutorem jedenastki. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Nikola Kuveljić.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze: 4:1 (1:0)

Bramki: 43'(s.) Krawczyk, 69' Savić, 75'(k.) Fernandez, 90+3' Kuveljić - 51' Podolski

Wisła: Kieszek - Gruszkowski, Sadlok, Frydrych, Hanousek - Hugi (60' Citaiszwili), Fazlagić, Skvarka (60' Savić), Poletanović (83' Kuveljić), Manu (77' Żukow) - Fernandez

Górnik: Bielica - Wiśniewski, Janicki, Janża - Dadok, Mvondo, Kubica (65' Stalmach), Cholewiak (65' Pacheco) - Nowak, Krawczyk (65' Marin), Podolski

Żółte kartki: 24' Fazlagić, 69' Manu, 88' Kieszek - 82' Janża

Sędzia: Daniel Stefański