Szermierka - MŚJiK: znakomite polskie zakończenie mistrzostw!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 10.04.2022, 18:49

Cecylia Cieślik, Alicja Klasik, Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak kapitalnie zakończyły dla Polski rywalizację na Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów w Dubaju. Polskie szpadzistki zdobyły w drużynie srebrny medal.

Polki zdobyły pierwszy i jedyny polski medal na imprezie w Dubaju. Nie można wszystkich wcześniejszych wyników ocenić negatywnie, ale jednak brakowało medalu, z którym można byłoby wrócić do kraju. Ten udało się zdobyć w niedzielę. Nasza czwórka w 1/32 finału miała wolny los, rundę później pokonała zespół Singapuru 41:27. Trudne zadania zaczęły się od 1/8 finału, gdzie naszym zawodniczkom musiały ulec Węgierki - 45:36. W ćwierćfinale nasze reprezentantki nie miały problemów z Brytyjkami, zwyciężając 44:35. W czołowej czwórce oprócz Polek znalazły się półfinałowe przeciwniczki Biało-Czerwonych - Amerykanki oraz Izraelki i Szwedki. Nasz pojedynek był dość zacięty, ale zwycięstwo 39:34 zapewniło Polkom co najmniej srebrny medal. Drugi półfinał na swoją korzyść rozstrzygnęły Izraelki (45:38), które pokonały też Polki w finale stosunkiem 45:42. Dla naszych dziewczyn srebrny medal i tak jest znakomitym osiągnięciem.

1. Izrael
2. Polska
3. USA
4. Szwecja

Tyle radości nie sprawili nam panowie, choć 6. miejsce, które udało się osiągnąć, to wcale nie był zły występ. Jan Socha, Antoni Socha, Piotr Urban i Wiktor Walach swój start zaczęli od pojedynku 1/16 finału z Nową Zelandią. Zgodnie z przewidywaniami był to łatwy pojedynek - wygrany 45:24. W 1/8 finału Biało-Czerwoni pokonali Hiszpanię 45:38, ale w walce o strefę medalową zdecydowanie lepsza była Szwajcaria (45:28). Helweci w półfinale przegrali z USA 37:43, a Egipt pokonał Francję 45:35. W pojedynku o trzecią lokatę lepsi byli "Trójkolorowi" - 45:39. Finał wygrała reprezentacja Egiptu, wygrywając z Amerykanami - 45:40.