PKO BP Ekstraklasa: Raków remisuje i traci punkty ze Śląskiem

• Dodał: Mateusz Krupa
  • Data publikacji: 10.04.2022, 19:30

Niedzielne zmagania w PKO BP Ekstraklasie kończyło spotkanie pomiędzy Rakowem Częstochowa a Śląskiem Wrocław. Dla obu ekip był to bardzo ważny pojedynek. Podopieczni Marka Papszuna mogli wskoczyć na pozycję lidera, natomiast goście musieli zbierać punkty, aby zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Po wyrównanym meczu padł remis 1:1. Raków został liderem, lecz nie wykorzystał  straty punktów Pogoni i Lecha.

Śląsk mógł szybko wyjść na prowadzenie bo już w 8. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Piasecki, ale dobrze w spisał się Trelowski. Gospodarze jak na razie nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce rywali. Nie oglądaliśmy wielu ciekawy akcji po obu stronach. Brakowało zdecydowania i dokładności w ostatnich momentach ataków. Raków największe zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach gry i pod koniec pierwszej połowy był blisko wyjścia na prowadzenie, ale piłkę z linii bramkowej wybił Piasecki. Gola do szatni udało się zdobyć gościom. Po świetnym zagraniu ze środka pola przed szansą stanął Quintana, który dopiero po dwóch dobitkach zdołał wpakować futbolówkę do siatki. Na przerwę podopieczni Marka Papszuna schodzili, przegrywając 0:1.

Gospodarze mogli błyskawicznie wyrównać po rozpoczęciu drugiej połowy, ale uderzenie Iviego Lopeza doskonale obronił Szromnik. W 62. minucie obejrzeliśmy gola wyrównującego. Patryk Kun oddał strzał zza pola karnego i po fatalnym błędzie bramkarza piłka wpadła do bramki. Zdecydowanie przeważał wicemistrz Polski, lecz na kwadrans przed zakończeniem spotkania nie byli w stanie zdobyć drugiego gola. Wrocławianie wyczekiwali dogodnego momentu do wyprowadzenia kontry. Żadnej ekipie nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie padł remis 1:1. Raków wskoczył na pozycję lidera, ale cała trójka walcząca o mistrzostwo ma tyle samo punktów.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław: 1:1 (0:1)

Bramki: 62' Kun - 45' Quintana

Raków: Trelowski - Rundić, Petrasek, Tudor - Kun, Gvilia (46' Lederman), Papanikolaou, Sorescu (78' Sturgeon) - Lopez (84' Cebula), Gutkovskis (88' Arak), Kochergin (46' Wdowiak)

Śląsk: Szromnik - Golla, Tamas, Bejger - Garcia (83' Stiglec), Olsen (83' Mączyński), Schwarz, Janasik - Quintana (51' Sobota), Piasecki (83' Exposito), Jastrzembski (54' Pich)

Żółte kartki: 15' Gvilia, 80' Wdowiak, 81'  Tudor - 10' Golla, 42' Olsen, 51' Jastrzembski, 57' Piasecki, 67' Schwarz, 88' Sobota

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski