EBLK: BC Polkowice bardzo blisko mistrzostwa
Dawid Lis

• Data publikacji: 10.04.2022, 20:35

BC Polkowice jest już bardzo blisko zdobycia mistrzostwa Polski. Zespół ten po raz drugi zwyciężył przed własną publicznością.

W pierwszym meczu finału BC Polkowice nieznacznie wygrało 65:63. Drugie spotkanie finałowe nie było aż tak wyrównane. W pierwszych minutach Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin radziła sobie bardzo dobrze i prowadziła 18:12. Gospodynie szybko odrobiły straty, a w drugiej kwarcie to one przejęły inicjatywę. Od stanu 31:32 zdobyły siedem kolejnych punktów. W końcówce pierwszej połowy zespół Karola Kowalewskiego jeszcze powiększył przewagę i do przerwy wygrywał 52:42.

W trzeciej kwarcie ekipa z Lublina odrobiła połowę strat i po 30 minutach przegrywała 63:68. Polkowiczanki musiały jeszcze włożyć sporo energii, aby zakończyć mecz z wygraną. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego odbudował dwucyfrową różnicę. Drużyna gospodarzy dominowała w ostatniej części gry, którą wygrała 21:9, a całe spotkanie 89:72. Najskuteczniejsza była Artemis Spanou, która zdobyła 19 punktów i zanotowała 10 zbiórek. W serii do trzech zwycięstw jest już 2:0 dla BC Polkowice. Kolejny mecz zostanie rozegrany w środę w Lublinie.

BC Polkowice - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 89:72 (19:20, 33:22, 16:21, 21:9)

Polkowice: Spanou 19, Wheeler 15, Gajda 14, Zięmborska 12, Cado 10, Telenga 10, Mavunga 8, Puter 1, Gertchen 0, Jeziorna

Lublin: Smalls 18, Stanacew 18, Mack 12, Fassina 9, Kośla 4, Jakubcowa 4, Kurach 3, Trzeciak 2, Niedźwiedzka 2, Duchnowska 0, Kuczyńska 0