Tenis: Linette z tytułem; deblowa porażka Hurkacza

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 10.04.2022, 20:25

Magda Linette i Andreja Klepac wygrały turniej deblowy w Charleston. Polka i Słowenka w finale pokonały Lucie Hradecką i Sanię Mirzę.

Pierwszy set ułożył się bardzo korzystnie dla Linette i Klepac. Przełamały rywalki trzykrotnie, przy tylko jednej utracie serwisu. Po wygranej 6:2 inauguracyjnej partii przyszła gorsza gra w drugiej odsłonie. Polka i Słowenka od początku musiały odrabiać stratę breaka, a za każdym razem, gdy to się udawało, przegrywały podanie ponownie. Efektem było 4:6 i rozstrzygający trzeci set. W nim Linette i Klepac prowadziły 6:3, lecz dały się doścignąć na 7:7. Kolejne trzy punkty padły łupem "polskiego" debla, który mógł się cieszyć z wygranego turnieju. Polka awansowała na najwyższe w karierze 26. miejsce w rankingu deblistek.

W sesji wieczornej pierwszego dnia ATP 1000 w Monte Carlo swój mecz deblowy rozegrał Hubert Hurkacz. Jego partnerem był Jannik Sinner, u którego boku grał w tym roku w Dubaju. Ich pierwszymi rywalami byli Marcelo Melo i Alexander Zverev.

Już w drugim gemie Polak i Włoch zmarnowali trzy szanse na przełamanie serwisu rywali. Po dobrym początku z czasem lepiej na korcie prezentowali się Brazylijczyk i Niemiec. Decydujący był dziewiąty gem, kiedy to podawał Hurkacz. Wrocławianin nie poradził sobie z głębokim returnem Zvereva i stracił serwis. Chwilę później Niemiec skończył seta.

W drugiej odsłonie znów pierwsi break pointa mieli Hurkacz i Sinner, lecz podobnie jak przed kilkudziestoma minutami, nie udało się go wykorzystać. Chwilę później ponownie podanie Hurkacza wygrali oponenci. Polak i Włoch byli bezradni przy serwisie przeciwników, a sami dali się przełamać jeszcze raz w dziewiątym gemie, jednocześnie odpadając z turnieju.

Magda Linette/Andreja Klepac (POL/SLO) [4] - Lucie Hradecka/Sania Mirza (CZE/IND): 6:2, 4:6, 10:7

Marcelo Melo/Alexander Zverev (BRA/GER) [WC] - Hubert Hurkacz/Jannik Sinner (POL/ITA): 6:4, 6:3