PHL: Jastrzębie z brązowym medalem
Materiały prasowe PZHL

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 10.04.2022, 21:23

GKS Jastrzębie pokonało GKS Tychy w trzecim, decydującym o brązowym medalu meczu Polskiej Hokej Ligi. Jastrzębianie po raz kolejny stanęli zatem na podium rodzimej ligi, choć przed rokiem cieszyli się z mistrzostwa.

Walka o brązowy medal z powodu szybkiego zwycięstwa GKS-u Katowice z Unią rozstrzygnęła się później niż rozgrywka o złoto. W poprzednich dwóch spotkaniach po jednym z meczów wygrała każda z ekip zainteresowana najniższym stopniem podium, a ostatecznym aktem tej walki było starcie w Jastrzębiu.

Pierwsza odsłona niedzielnego meczu nie przyniosła goli, otwarcie wyniku nastało dopiero pod koniec drugiej tercji za sprawą strzału Kasperlika w okienko. 46. minuta przybliżyła gospodarzy do medalu, bo z błędu tyskiego golkipera, który zostawił krążek za bramką skorzystał Kalns. Kropkę nad "i" postawił w 57. minucie Razgals uderzeniem na pustą bramkę. Tychom udało się jeszcze zaliczyć honorowe trafienie, którego autorem został Cichy i Jastrzębie po raz kolejny stanęło na podium PHL.

GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), stan rywalizacji 2:1, brązowy medal Jastrzębia.