Short track - MŚ: żeńska sztafeta na piątkę

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 10.04.2022, 23:45

Ostatni dzień mistrzostw świata w Montrealu zakończył wyjątkowo długi sezon w short tracku. Polska sztafeta kobiet czempionat zwieńczyła zwycięstwem w finale B, co dało im piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji. Z kolei Natalia Maliszewska swoją walkę na dystansie 1000 metrów zakończyła w ćwierćfinale.

Trzeciego dnia mogliśmy oglądać walkę o medale na ostatnim z dystansów indywidualnych. W ćwierćfinale konkurencji 1 kilometra nie zabrakło polskich akcentów, w osobie Natalii Maliszewskiej. Niestety Polka w swoim biegu zajęła trzecie miejsce, a jej rezultat nie pozwolił na awans do dalszej rywalizacji. Pozostałe z reprezentantek Polski wystąpiły w biegach rankingowych. Nikola Mazur była trzecia w swojej grupie (23. miejsce), a swój wyścig wygrała Kamila Stormowska (26. miejsce). W finale najlepsza okazała się Koreanka Minjeong Choi, która tym samym cieszyła się już z drugiego złotego krążka wywalczonego w Kanadzie. Podium uzupełniły Kanadyjka Kim Boutin oraz Xandra Velzeboer z Holandii. Choi swoją świetną dyspozycję udowodniła również w superfinale, tym samym zwyciężając również klasyfikację generalną.

U panów i na tym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Shaoang Liu. Dla Węgra było to już trzecie złoto na tych mistrzostwach i nie ostatnie. Liu pewnie zwyciężył również klasyfikację generalną i tym samym zainkasował komplet krążków z najcenniejszego kruszcu w indywidualnych zmaganiach. Podium na 1000 metrów uzupełnili dwaj Koreańczycy - June Seo Lee oraz Yoon-Gy Kwak. Przed ostatecznymi rozstrzygnięciami w biegach rankingowych mogliśmy oglądać Michała Niewińskiego. Reprezentant Polski w swoim wyścigu zajął drugą pozycję i poprawiając rekord Polski, został sklasyfikowany na 22. pozycji.

Rywalizację podczas światowego czempionatu tradycyjnie zakończyły biegi sztafetowe. Biało-Czerwone w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska oraz Gabriela Topolska pokonały Węgierki w finale B i tym samym zajęły piąte miejsce. Ze złotego medalu cieszyły się Koreanki, które finiszowały przed reprezentacjami Kanady oraz Holandii. U panów siły rozłożyły się bardzo podobnie. Najlepsi również byli zawodnicy z Korei Południowej, a za nimi uplasowały się kolejno sztafety z Holandii i Kanady.

LINK DO PEŁNYCH WYNIKÓW

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.