PKO Ekstraklasa: remis Radomiaka z Jagiellonią
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.04.2022, 20:17

Radomiak Radom zremisował 2:2 z Jagiellonią Białystok w ostatnim meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Gospodarze wygrywali już 2:0, ale dali sobie wyrwać zwycięstwo.

Obie ekipy przystąpiły do tego spotkania z chęcią zdobycia trzech punktów. Słabo punktujący Radomiak nadal liczył się w walce o czwarte miejsce i grę w eliminacjach ligi konferencji. Goście natomiast, mimo zeszłotygodniowego zwycięstwa, byli zamieszani w walkę o utrzymanie. Dodatkowo ich sprzymierzeńcem nie był terminarz pozostałych do rozegrania spotkań. Pierwsza połowa w Radomiu pozostawiała wiele do życzenia. Nieco lepszą drużyną była Jagiellonia, ale nie oddała żadnego celnego strzału. Skuteczny okazał się Radomiak. W 45. minucie piłkę posłaną z rzutu rożnego przedłużył Maurides, a akcję dobrze zamknął Dawid Abramowicz.

Drugie czterdzieści pięć minut było dużo ciekawsze. Pierwszy kwadrans zamknął gol Karola Angielskiego. Piotr Nowak zdecydował się na ustawienie ultraofensywne. Jednak zanim zdążył pojawić się na boisku Andrzej Trubeha, gola wślizgiem zdobył Diogo Carioca. Już pięć minut później zrobiło się 2:2. Podobnie jak przed tygodniem świetnym uderzeniem z dystansu bramkarza pokonał Marc Gual. W ostatnich minutach miały miejsce dwie kontrowersje sędziowskie, gdy w polu karnym padali Trubeha i Romanczuk. W obu przypadkach sędzia Tomasz Musiał nie zdecydował się na podyktowanie karnego i mecz zakończył się remisem.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok: 2:2 (1:0)

Bramki: 45' Abramowicz, 59' Angielski - 61' Carioca, 67' Gual

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Silva, Rossi, Luizao - Machado (68' Santos), Łukasik (82' Matos), Nascimento (85' Cele), Leandro (82' Rondon) - Angielski, Maurides (85' Cele)

Jagiellonia: Alomerović - Olszewski (63' Trubeha), Tiru, Pazdan, Nastić - Matysik, Romanczuk, Struski (46' Bida), Carioca, Mystkowski (46' Wdowik) - Gual

Żółte kartki: 50' Pazdan, 50' Romanczuk

Sędzia: Tomasz Musiał