TAURON Liga: pokaz siły i awans Chemika do półfinału
Biuro prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Rafał Kozieł
  • Data publikacji: 11.04.2022, 22:03

Grupa Azoty Chemik Police melduje się w półfinale TAURON Ligi. W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym podopieczne Marka Mierzwińskiego po raz drugi bez straty seta pokonały UNI Opole.

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Policach siatkarki gości bez większych kłopotów pokonały opolanki. Wydawało się zatem, że poniedziałkowe spotkanie będzie przypieczętowaniem awansu podopiecznych Marka Mierzwińskiego do najlepszej „czwórki”.

Pierwsze akcje padły łupem Chemika, który szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. W zespole gospodyń ciężar gry na siebie wzięła Marta Orzyłowska, jednak w pojedynkę nie potrafiła poradzić sobie z faworytkami. Zawodniczki z Polic z kolei miały spore problemy z przyjęciem zagrywki, co poskutkowało doprowadzeniem gospodyń do remisu 16:16. Ostatecznie seta musiała rozstrzygnąć gra na przewagi, którą wygrały siatkarki Chemika 27:25 po skutecznym ataku Łukasik.

Druga partia rozpoczęła się od kilku wymian skończonych po obu stronach siatki, jednak przy stanie 4:4 siatkarki Marka Mierzwińskiego zdobyły siedem kolejnych punktów. Gospodynie próbowały ambitnie nawiązać walkę, jednak na niewiele się to zdało. Policzanki całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie i pewnie zwyciężyły 25:13.

Rozbite gospodynie były tylko tłem od samego początku trzeciego seta. Siatkarki Chemika szybko wypracowały sobie prowadzenie 10:2 i stało się jasne, że ich awans do półfinału jest już tylko kwestią minut. Co prawda Nicola Vettori próbował jeszcze tchnąć ducha w swoje podopieczne, jednak na nic się to zdało. Gospodynie zostały rozgromione, bowiem w całej partii zdobyły zaledwie… osiem punktów. To dobitnie pokazuje różnicę klas obu zespołów.

UNI Opole – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)

UNI: Stronias, Bączyńska, Pellegrino, Orzyłowska, Pamuła, Makarowska, Adamek (libero) oraz Bidias, Wołodko, Sieradzka

Chemik: Kowalewska, Kąkolewska, Czyrniańska, Łukasik, Brakocevic-Canzian, Wasilewska, Stenzel (libero) oraz Pol, Połeć, Lipska, De Almeida Rios

MVP: Brakocevic-Canzian (Chemik)