Hokej - MŚ 1B: Polki pokonały Koreanki

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 11.04.2022, 22:42

Z problemami reprezentacja Polski kobiet pokonała Koreę Południową 2:1 w trzecim spotkaniu Mistrzostw Świata Dywizji 1B odbywających się na katowickim Janowie.

Mecz na Jantorze rozpoczął się od szybkiego gola naszych reprezentantek, którego zdobyła Wiktoria Sikorska już w 2. minucie spotkania. Koreankom, które do starcia z Polską podchodziły po dwóch porażkach w tym turnieju udało się wyrównać w 10. minucie po błędzie naszych zawodniczek, a na pierwszą przerwę hokeistki zjeżdżały przy remisowym stanie rywalizacji.

W drugiej odsłonie dużo pracy miała Martyna Sass, szczęście uśmiechnęło się do Polek w postaci strzału rywalek, który trafił w słupek. Biało - czerwonym udało się wyjść na prowadzenie w 36. minucie po akcji zakończonej celnym strzałem Późniewskiej. Ta sama hokeistka w ostatniej części gry stanęła oko w oko z golkiperką Koreanek przy rzucie karnym, ale górą była tutaj Azjatka. Nasze musiały drżeć o wynik do końca, bo rywalki grały ambitnie i ostro atakowały bramkę strzeżoną przez Sass, na szczęście udało się dowieźć korzystny wynik. Polska podobnie jak Chiny są w tym turnieju niepokonane, jutro nasze zawodniczki zmierzą się z Włoszkami.

Polska - Korea Południowa 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).