Piłka ręczna - Bundesliga: Magdeburg ze zwycięstwem, zaskakujący remis Fusche

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 11.04.2022, 22:25

SC Magdeburg Piotra Chrapkowskiego zanotował kolejne zwycięstwo w Bundeslidze. Za plecami liderów jednak dużo się dzieje. THW Kiel wykorzystał remisowy rezultat Fuchse Berlin i wrócił na drugą pozycję. Oba zespoły mają po 27. kolejkach taką samą ilość punktów.

Dla SC Magdeburga zwycięstwo z HSG Wetzlar było już 24. wygraną w tym sezonie. Mecz jednak nie należał do łatwych i przyjemnych. Gospodarze mocno rozpoczęli spotkanie i po bramce Adama Nyfjalla prowadzili czterema punktami (6:2). Liderzy ligowych rozgrywek gonili wynik, ale dobra gra w obronie drużyny z Wetzlar utrudniała im odrabianie strat. Tym samym to podopieczni trenera Wandschneidera zakończyli pierwszą połowę z trzypunktową przewagą (15:12). W drugiej części rozpędzać zaczął się Magdeburg, doprowadzając do remisu po imponującej serii bramek z Omarem Magnussonem na czele (18:18). Gra wyrównała się, ale nie na długo, gdyż ostatnie piętnaście minut należało do przyjezdnych. Drużyna Piotra Chrapkowskiego odskoczyła na trzy punkty po bramce Marko Bezjaka i taki wynik dowiozła już do samego końca, zwyciężając 29:26.

HSG Wetzlar - SC Magdeburg 26:29 (15:12)

W minionej kolejce tylko jedno spotkanie zakończyło się remisem. Dość niespodziewanie był to pojedynek wtedy jeszcze wiceliderów tabeli z zajmującym dopiero 14. pozycję TSV Hannover. Berlińczycy byli zdecydowanymi faworytami tego meczu, jednak już na samym początku to goście próbowali dyktować warunki gry. Gracze z Hannover przede wszystkim byli aktywni w ofensywie, gdzie kolejne bramki zdobywali Ilija Brozović i Filip Kuzmanovski. Tym samym przyjezdni schodzili na przerwę z dwupunktowym prowadzeniem (13:15). W drugiej połowie szczypiorniści ze stolicy poprawili swoją grę i szybko doprowadzili do remisu. Oba zespoły szybko i pewnie rozgrywały swoje akcje, lecz żaden nie potrafił zbudować wyższego prowadzenia. W ekipie Fuchse błyszczał Hans Lindberg, notując na swoim koncie 11 trafień. Z kolei po drugiej stronie największą ilością bramek mógł pochwalić się Johan Hansen, który 9 razy pokonał bramkarza rywali. Zaciętą i wyrównaną grę mogliśmy oglądać do samego końca. Gracze z Berlina byli blisko zakończenia tego meczu zwycięstwem po bramce Paula Druxa w ostatniej minucie, ale szybka odpowiedź Filipa Kuzmanovskiego zakończyła spotkanie wynikiem 32:32.

Fuchse Berlin - TSV Hannover Burgdorf 32:32 (13:15)

Pozostałe wyniki 27. kolejki:

HBW Balingen-Weilstetten - TVB 1898 Stuttgart 25:28 (12:11)
HC Erlangen - Bergischer HC 30:23 (13:8)
MT Melsungen - Frisch Auf Goppingen 24:26 (10:9)
Rhein-Neckar Lowen - HSV Hamburg 28:34 (16:18)
SC DHfK Leipzig - TBV Lemgo 29:25 (16:12)
SG Flensburg Handewitt - TUS N-Lubbecke 30:19 (14:9)
TSV GWD Minden - THW Kiel 27:30 (14:13)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.