• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 12.04.2022, 08:40

W NHL coraz bliżej fazy play-off, już pięć ekip zapewniło sobie udział w tej fazie rozgrywek.

Sobota/niedziela

Cenne zwycięstwo nad New York Islanders zaliczyło Saint Louis Blues, które pokonało Wyspiarzy 6:1. Pewni awansu do fazy play-off Rangersi pokonali Ottawę, balansujące w okolicach miejsca dającego awans do kolejnej fazy Las Vegas było lepsze od Arizony. Do dogrywki musiało dojść w Detroit, gdzie hat-trickiem popisał się Jack Roslovic, trzecią bramkę strzelając w dogrywce, a jego Blue Jackets pokonało Red Wings 5:4. W meczu sąsiadujących w tabeli Metropolitan Division Pittsburgha i Waszyngtonu lepsi 6:3 byli gracze ze stolicy USA.

Arizona Coyotes - Las Vegas Golden Knights 1:6,

Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 2:1.

Niedziela/poniedziałek

Coraz bliżej awansu jest Minnesota, która tym razem okazała się lepsza od Los Angeles. Wild musiało odrabiać duże straty, bo w nieco ponad dziesięć minut od rozpoczęcia spotkania 3:0 prowadzili Kings, jednak to było wszystko, na co było stać gości i ostatecznie gospodarze wygrali 6:3. Problemów z Buffalo nie miała Tampa Bay, która wygrała 5:0. Po dogrywce na własnym lodowisku wygrały Pingwiny, a w przegranym polu pozostawiły Nashville. Bohaterem miejscowych został Sidney Crosby, który strzelił dwie bramki, w tym tą w doliczonym czasie gry.

Poniedziałek/wtorek

Jedynym spotkaniem, które odbyło się z poniedziałku na wtorek był mecz Montreal Canadiens z Winnipeg Jets. Faworytem były Odrzutowce i to one okazały się lepsze, choć swoją wyższość udowodnili dopiero w ostatniej tercji.

Winnipeg Jets - Montreal Canadiens 4:2.