Wicelider last minute

• Data publikacji: 13.05.2018, 00:27

AS Monaco zwyciężyło po słabym meczu, strzelając bramkę w 90. minucie. Ten gol pozwolił jednak wskoczyć drużynie z Księstwa na pozycje wicelidera, po porażce Olympique Lyon.

Cóż to była za szalona końcówka 37. kolejki ligi francuskiej. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, AS Monaco było bardzo daleko od drugiego miejsca w tabeli. Olympique Lyon prowadził w wyjazdowym meczu z RC Strasbourg Alsace 2:1, a piłkarze Monaco bezskutecznie atakowali bramkę AS Saint-Etienne.

W ciągu kilku minut wszystko się odwróciło. Na stadionie Stade Luis II w Monaco Mathieu Debuchy sfaulował we własnym polu karnym Lemara. Do rzutu karnego podszedł Fabinho i pokonał dobrze dysponowanego Stephane'a Ruffiera. W tej samej chwili Lyon stracił bramkę na 2-2. Takie wyniki utrzymały się do końca i przed ostatnią kolejką to AS Monaco jest bliższe wicemistrzostwa kraju.

Mecz na Stade Louis II jednak zupełnie rozczarował. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie oddano tylko jeden celny strzał. Na szczęście w drugiej części meczu emocji było więcej. Fantastycznie dysponowany był Stephane Ruffier. Bardzo dobrze funkcjonowała również obrona Saint-Etienne. Również podstawowy obrońca naszej kadry narodowej starał się kilka razy pokonać bramkarza gości. Jednak do 90. minuty Kamil Glik i spółka nie mogli sforsować obrony Saint-Etienne. Dopiero rzut karny w końcówce pozwolił Monaco zwyciężyć.

W ostatniej kolejce piłkarze z Księstwa podejmą ESTAC Troyes i, jeżeli wygrają, to zdobędą wicemistrzostwo i w następnym sezonie zagrają w Lidze Mistrzów.

AS Monaco - AS Saint-Etienne 1:0 (0:0)
1:0 - Fabinho (k.) 90+1'

Składy:

AS Monaco: Danijel Subasić - Almamy Toure (68' Djibril Sidibe), Kamil Glik, Jemerson, Julien Serrano, Joao Moutinho, Fabinho, Rony Lopes (68' Rachid Ghezzal), Youri Tielemans (80' Pietro Pellegri), Thomas Lemar, Moussa Sylla.

AS Saint-Etienne: Stephane Ruffier - Mathieu Debuchy, Kevin Theophile-Catherine, Neven Subotić, Loic Perrin, Gabriel Silva (71' Ole Selnaes), Assane Diousse (64' Kevin Monnet-Paquet), Yann M'Vila, Remy Cabella, Jonathan Bamba, Paul-Georges Ntep (64' Romain Hamouma).

Żółte kartki: Serrano (Monaco) oraz Theophile-Catherine (Saint-Etienne).