El. MŚ kobiet: minimalna porażka Polek niemal kończy marzenia o mundialu

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.04.2022, 20:53

Mecz ósmej kolejki grupy F eliminacji do Mistrzostw Świata kobiet pomiędzy Norwegią a Polską zakończył się minimalnym zwycięstwem Norwegii. Po samobójczej bramce Grzywińskiej oraz golu Hansen dla Norweżek i trafieniu Karczewskiej dla Polski padł wynik 2:1.

Przed tą kolejką Norweżki były liderkami "polskiej" grupy, z 19. punktami na koncie i bez ani jednej porażki. "Biało-Czerwone" plasowały się zaś na trzeciej lokacie z dorobkiem 14. oczek. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, w październiku w Łodzi padł remis 0:0, a Polki zaprezentowały się naprawdę solidnie.

Norweżki od samego początku meczu grały naprawdę agresywnie i ofensywnie. Spotkanie rozpoczęło się najgorzej jak mogło dla Polski. Już w 8. minucie Gabriela Grzywińska skierowała piłkę głową do własnej bramki. Osiem minut później gospodynie prowadziły 2:0. Indywidulaną akcję przeprowadziła Caroline Hansen i podwyższyła rezultat meczu. Z biegiem czasu gra się trochę wyrównała, a Polki zdołały przeprowadzić nawet kilka mniej lub bardziej groźnych akcji.

Drugie 45 minut rozpoczęło się dość podobnie jak pierwsza część gry. W 59. minucie to jednak "Biało-Czerwone" zdobyły kontaktowe trafienie. Ciekawą akcję rozegrała Ewa Pajor, która chwilkę wcześniej dopiero pojawiła się na boisku a wniosła bardzo dużo ożywienia do naszej gry, podała futbolówkę do Nikoli Karczewskiej, a młoda napstniczka Flerury 91 zdołała pokonać norweską golkiperkę. W kolejnych minutach gra była naprawdę całkiem ciekawa i zarówno Polki mogły doprowadzić do wyrównania, jak i Skandynawki podwyższyć prowadzenie. W 87. minucie Pajor zdobyła nawet gola, ale został odgwizdany spalony innej z naszych reprezentantek. Niestety wynik do końcowego gwizdka sędzi już się nie zmienił.

Przegrana 2:1 praktycznie oznacza koniec szans podopiecznych Niny Patalon na awans na mundial.

Norwegia – Polska 2:1 (2:0)

Bramki: 8' Grzywińska(sam.), 16' C. Hansen - 59' Karczewska

Norwegia: Fiskerstrand - Eikeland (70' Mjelde), Thorisdottir, Engen, T. Hansen - Reiten (83' Bergsvand), Naalsund (46' Risa), Maanum, Saevik (62' Terland) - Hegerberg, C. Hansen

Polska: Klabiś - Buszewska, Dudek, Mesjasz, Zapała - Kaletka (53' Pajor), Achcińska, Grzywińska - Wiankowska (85' Kopińska), Karczewska, Zawistowska

Żółte kartki: 65' Thorisdottir, 70' Risa - 68' Achcińska

Sędzia: Ivana Projkovska