Liga Mistrzów: Villareal sensacyjnie eliminuje Bayern, gol Lewandowskiego

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 12.04.2022, 22:56

Rewanżowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Villarealem CF zakończyło się remisem, ale dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu to Hiszpanie zameldowali się w półfinale rozgrywek. Po golu Lewandowskiego dla monachijczyków oraz trafieniu Chukwueze dla gości padł wynik 1:1.

W pierwszym starciu to hiszpański zespół zaskakująco zwyciężył 1:0, ale w rewanżu to "Bawarczycy" wydawali być się faworytami.

Od początku meczu to, zgodnie z przewidywaniami wszystkich, monachijczycy przeważali i mieli niemal pełną kontrolę nad polem gry. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności, bo pomimo kilku niezłych okazji na zdobycie gola, nie umieli znaleźć sposobu na pokonanie Geronimo Rulliego.

W drugich 45 minutach Bayern był jeszcze agresywniejszy, co szybko przyniosło skutek. Już w 51. minucie Robert Lewandowski świetnie obrócił się z przeciwnikiem na plecach i po odbiciu się jeszcze futbolówki od słupka, umieścił ją w siatce bramki strzeżonej przez Geronimo Rulliego. Wynik ten jednak wcale nie satysfakcjonował podopiecznych Juliana Nagelsmanna, którzy nacierali dalej na gości z Hiszpanii. Villareal zupełnie porzucił ofensywną grę i całą drużyną, często bardzo rozpaczliwie, bronił się na własnej połowie. W 88. minucie Villareal przeprowadził dosłownie pierwszą akcję w drugiej części meczu. Gerard Moreno fantastycznie podał do Samuela Chukwueze, a Nigeryjczyk, wprowadzony cztery minuty wcześniej na boisko, pewnie pokonał bezrobotnego do tej pory Manuela Neuera. Bayern próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale hiszpańska drużyna obronił ten remis do końca meczu i dzięki zaliczce z pierwszego spotkania awansowała do półfinału.

Bayern Monachium – Villareal CF 1:1 (0:0)

Bramki: 52' Lewandowski - 88' Chukwueze

Bayern: Neuer - Hernandez (87' Davies), Upamecano, Pavard - Coman, Goretzka, Kimmich, Sane - Mueller (90' Choupo-Moting), Musiala (82' Gnabry) - Lewandowski

Villareal: Rulli - Estupinan, Albiol, Torres, Foyth - Coquelin (84' Chukwueze), Capoue, Parejo (90+3' Aurier) - Lo Celso, Danjuma (84' Pedraza), Moreno

Żółte kartki: 33' Lewandowski - 59' Foyth, 90+1' Lo Celso

Sędzia: Slavko Vincić